Άλλο ένα φιλικό με δυνατό αντίπαλο έδωσε η Κ19 του Εργοτέλη στο πλαίσιο της προετοιμασίας του. Στο γήπεδο του Ατσαλένιου η ομάδα μας φιλοξενήθηκε από την ομάδα του ΠΟΑ σ ένα ματς το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1.

Το παιχνίδι γενικά  ήταν πολύ καλό και από τις δυο ομάδες  προσφέροντας καλό ποδόσφαιρο και θέαμα σε όσους το παρακολούθησαν.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στα πρώτα 15' λεπτά όμως ο ΠΟΑ ισορρόπησε στη συνέχεια απόρροια και του 1-0 που προήρθε έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηανδρέου στο 35'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε πολύ καλό πρόσωπο επιθετικά δημιουργώντας προϋποθέσεις για γκολ  το οποίο ήρθε στο 65’ με κεφαλιά το Λουσι, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αλεξάκη.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Βλαχάκης(58' Σταυρακάκης), Λούσι, Βενεράκης(50' Στεφανάκης) Πλαϊτάκης, Κόλα (46'Θεοδωράκης),  Πάγια (46' Αλεξάκης), Κομνηνός(58' Σφακιανάκης), Δασκαλάκης(58' Μεχμεταϊ), Καπουράνης (65' Τσαμπουράκης), Χαιντίνι(46' Σαμπροβαλάκης), Αζίζι (15' λ.τ. Σταματάκης, 70' Μπερνίκου).