Σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε σήμερα στο Ρέθυμνο η Κ19 του Εργοτέλη απέναντι στο αντίστοιχο συγκρότημα της Επισκοπής επικράτησε με σκορ 4-0.

Ο Λευτέρης Κορνάρος είχε την ευκαιρία να βγάλει αρκετά συμπεράσματα, για το σύνολο του βλέποντας πως βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο δεδομένου και του αποτελέσματος του αγώνα.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν μόλις στο 7′ από τη σέντρα του Κοτσίνη, και τον Σπυριδάκη να πιάνει την κεφαλιά με τον αντίπαλο γκολκιπερ να αποκρούει αρχικά αλλά τον νεαρο επιθετικό της ομαδας μας να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, παίρνοντας το ριμπάουντ.

Το 0-2 έγινε επισης σε κοντινή χρονική απόσταση με το πρώτο τέρμα καθώς στο 18’ ο Τσαμπουράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σκόραρε, για να έρθουν στην επανάληψη άλλα δυο γκολ να καθορίσουν το τελικό αποτελεσμα.

Συγκεκριμένα στο 77’ ο Σπυριδάκης με σέντρα σουτ έκανε το 0-3 αιφνιδιάζοντας τους αντιπάλους, ενώ δυο λεπτά μετά ο Τσαμπουράκης σκόραρε ξανά κλείνοντας το σκορ με ένα δεύτερο προσωπικό τέρμα έπειτα από καταπληκτικό σουτ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Κατσιπάνος (46′ Μπερβανάκης), Αγγελόπουλος, Τσιλεδάκης, Καφετζής, Τραϊτοράκης, Μέτα, Μεργέμογλου (46′ Τζιαμτζίου), Αλεξάκης (89′ Νιώρας), Μπούκης (66′ Κανανάι), Πεκίνι (46′ Φραγκιαδάκης Μ.), Τζωρτζινάκης,

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Κορνάρος): Ψιμόπουλος (74′ Γαλανάκης), Χότζα (46′ Πατελάκης), Κοτσίνι (65′ Κουτάντος), Σπυριδάκης Γ. (85′ Βαρβεράκης), Σπυριδάκης Μ., Βουϊδάσκης (46′ Φραγκιαδάκης), Τσέρος (65′ Κόκα), Πακιουφάκης (65′ Περσκέφα), Λαμάι (46′ Λιανέρης), Τσαμπουράκης, Σαμαριώτης (46′ Δασκαλάκης, 80′ Ρεθυμνιωτάκης).