Άλλη μια φιλική αναμέτρηση έδωσε η Κ19 συλλόγου μας στο γήπεδο του Ατσαλένιου με αντίπαλο την ομάδα του ΠΟΑ. Ο αγώνας είχε διάρκεια 80 λεπτών με τους κιτρινόμαυρους να έχουν μια πολύ καλή συνολική παρουσία επικρατώντας μάλιστα με 0-2 της γηπεδούχου ομάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Λευτέρη Κορνάρου είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού δημιουργώντας ευκαιρίες με τους Δασκαλάκη, Αζίζι και Κουτάντο  με τον τελευταίο μάλιστα στο 35’ να βρίσκει ντον δρόμο στα δίχτυα εκμεταλλευόμενος  με τον καλύτερο τρόπο την ωραία ατομική ενέργεια και πάσα του Αζίζι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε να αγωνίζεται σε υψηλό τέμπο και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα στο 55’ ο Καπουράνης να κερδίσει πέναλτι έπειτα από ατομική του ενέργεια. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο ίδιος με τον τερματοφύλακα του ΠΟΑ ν’ αποκρούει προσωρινά και ο  Λούσι να παίρνει το ριμπάουντ και να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

Για την Κ19 Εργοτέλη αγωνιστήκαν οι: Ψιμόπουλος, Στεφανάκης, Πλαϊτάκης(55' Μεχμεταϊ), Κόλα, Λούσι(55' Σφακιανάκης), Πάγια, Κουτάντος, Δασκαλάκης, Μπερνίκου(50' Χαϊντίνι), Αζίζι (50' Σαμπροβαλάκης), Σταματάκης(40' Καπουράνης)