Αμέσως μετά την λήξη του αγώνα κόντρα στον Λεβαδειακό (1-0), ο προπονητής της ομάδας μας Γιάννης Ταουσιάνης με δηλώσεις του ανέφερε:

"Χάσαμε το πρώτο ημίχρονο, όπου δεν ήμασταν καλοί. Δεν είχαμε καθαρό μυαλό, ηρεμία για να δώσουμε λύση στο πρόβλημα που μας έβαλε ο αντίπαλος όσον αφορά την πίεση που μας άσκησε ψηλά. Δίκαια θεωρώ ότι σε αυτό το πρώτο μέρος βρεθήκαμε πίσω στο σκορ.

Η εικόνα μας στο δεύτερο σαφώς ήταν βελτιωμένη καθώς καταφέραμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι βγάζοντας τα στοιχεία που έχουμε σαν ομάδα. Αυτά δηλαδή που μας δίνουν την δυνατότητα να δημιουργούμε προϋποθέσεις και ευκαιρίες.

Μέσα απ' αυτή τη διαδικασία κάναμε ευκαιρίες που θα μπορούσαν να επιφέρουν κάποιο γκολ, όμως πέρα απ' τον αντίπαλο αντιμετωπίσαμε σκοπιμότητα και την ανοχή του διαιτητή. Ένα δεύτερο λοιπόν ημίχρονο το οποίο δε ξέρω αν είχε καθαρό χρόνο είκοσι λεπτά και γενικώς ρυθμό κάτι που θα μας έδινε την δυνατότητα να γίνουμε πιο πιεστικοί και να διεκδικήσουμε κάτι περισσότερο απ' αυτό το παιχνίδι. Ήδη αυτό το ματς ανήκει στο παρελθόν και μπαίνουμε ξανά στη διαδικασία της καθημερινότητας που έχουμε και προετοιμαζόμαστε για τον επόμενο δύσκολο αγώνα. "