Άδικο χαρακτήρισε το αποτέλεσμα της αναμέτρησης κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρηνης (0-2), ο προπονητής της ομάδας μας Γιάννης Ταουσιάνης στην συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε.

Χαρακτηριστικά επεσήμανε:

''Νομίζω ότι ή ήττα δεν μας άξιζε σήμερα. Στο πρώτο ημίχρονο βρεθήκαμε πίσω στο σκορ σε μια στιγμή που είχαμε χάσει την συγκέντρωση μας, με τον τραυματισμό του Μπουρσέλη και σε αυτό το διάστημα δεχθήκαμε το πρώτο γκολ σε ένα ημίχρονο που θεωρώ ότι ήταν ισορροπημένο. Στην επανάληψη ανεβάσαμε την απόδοση μας, είχαμε την κατοχή και προσπαθήσαμε να απειλήσουμε περισσότερο, με τελειώματα χωρίς αυτό να είναι εύκολο με την αμυντική λειτουργία του αντιπάλου. Όμως εμείς ήμασταν αυτοί που δείχναμε ότι ζητάμε την ισοφάριση, καθώς η πρώτη φάση του Απόλλωνα έγινε στα τελευταία λεπτά. Μη ευτυχώντας να ισοφαρίσουμε σε κάποιες προσπάθειες που είχαμε και ενώ εξακολουθούσαμε να πιέζουμε, ήρθε το πέναλτι που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Όπως ξαναείπα νομίζω ότι δεν μας άξιζε η ήττα, αλλά θα γίνει το ανάλογο διάβασμα στο παιχνίδι και θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε."

Ο Γιάννης Ταουσιάνης, απάντησε σε ερώτημα για τους στόχους της ομάδας στον δεύτερο γύρο υπογραμμίζοντας:

"Ο στόχος είναι ξεκάθαρος, να μπορέσουμε δηλαδή να συνεχίσουμε στην πρώτη εξάδα τον δεύτερο γύρο, καθώς μέσα απ’ αυτή τη διαδικασία μπορείς να διεκδικείς και πράγματα ψηλότερα. Υπάρχουν δυσκολίες μέσα από τραυματισμούς και γι’ αυτό σύντομα νομίζω θα υπάρξουν ανακοινώσεις όσων αφορά την επιθετική γραμμή.''

Απ' την πλευρά του ο προπονητής του Απόλλωνα, Μπάμπης Τεννές δήλωσε:

''Είμαι στην ομάδα τρεις μέρες και αυτό σημαίνει ότι η νίκη του Απόλλωνα ανήκει στους ποδοσφαιριστές, στο team που προϋπήρχε αλλά και στον προηγούμενο προπονητή. Αυτό που θέλω να επισημάνω είναι ότι αυτό που είδα με έχει κάνει χαρούμενο και νομίζω ότι τα περιθώρια βελτίωσης είναι αρκετά με πολύ προσπάθεια και δουλειά, έτσι ώστε να μπούμε στην διεκδίκηση. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και σε όλους τους συντελεστές για την νίκη η οποία είναι ιδιαίτερα σημαντική καθώς έγινε ενώπιον ενός πολύ δυνατού αντιπάλου. Για τον Απόλλωνα έχω εκδηλώσει τα συναισθήματα μου και όποτε με καλέσει και δεν υπηρετώ κάποιο άλλο σύλλογο, θα δηλώσω παρών."