Παρά την σημαντική προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο του Ηρακλή στον ημιτελικό του πρωταθλήματος Νέων της Football League γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-1.

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες και πολύ πάθος από τους παίκτες και των δυο ομάδων.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στο αγωνιστικό χώρο και κατάφερε μόλις στο 9’ να βρεθεί μπροστά στο σκορ. Συγκεκριμένα ο Σαϊτάκης κέρδισε ένα φάουλ από δεξιά, εκτέλεσε ο Αλεξάκης και ο Λούσι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μαυροματίδη γράφοντας το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Αλεξάκη και πάλι από τα δεξιά κατέβασε πολύ ωραία με το στήθος την μπάλα έστρωσε στον Φαζάκη ο οποίος έξω από την περιοχή έπιασε το σουτ το οποίο κατέληξε λίγο άουτ.

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους στο 25 όπου σχεδόν πάνω στην γραμμή της εστίας του Τζελέπη ο Αβραμίδης έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στα πρώτα 22λεπτα του δευτέρου ημιχρόνου κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι.  Συγκεκριμένα στο 64’ ισοφάρισαν με τέρμα που σημείωσε ο Κυζερίδης και στο 67 μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον  Αβραμίδη να γράφει το 2-1.

Οι κιτρινόμαυροι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ συνέχισαν την προσπάθεια τους. Πήραν τα ηνία του παιχνιδιού έκαναν το παιχνίδι τους ανέβηκαν ακόμα πιο ψηλά  προσπαθώντας να δημιουργήσουν τις κατάλληλες  ευκαιρίες για το γκολ ωστόσο στάθηκαν άτυχοι.

Στο 80’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Παπαδάκης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Σεραφειμίδης για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας του Ηρακλή.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και στο 88’ σε φάουλ του Αλεξάκη ο Θεοδωράκης έκανε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ. Τη ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά του Βουτσά στο αμέσως επόμενο λεπτό (89’).

Ηρακλής: Μαυροματίδης, Μανακίτσας, Κριτσιάνης, Φασουλάκος, Χατζηστογιάννης, Γιαννακόπουλος, Κυζιρίδης, Στόϊος, Αβραμίδης, Μακρής, Τζουτζιος

Αναπληρωματικοί: Συριτούδης, Περπερίδης, Αναστασιάδης, Μαγκούτης, Αποστλολου, Ταουσάνης, Μπαλίκτσης

Εργοτέλης: Τσελέπης, Λούσι (75’ Μαυροειδής), Κεφαλούκος, Πλαϊτάκης, Θεοδωράκης, Σεραφειμίδης (82’ Κομνηνός), Κουτάντος, Βουτσάς, Σαϊτακης (62’ Καπουράνης), Αλεξάκης, Φαζακης (65’ Παπαδάκης)

Αναπληρωματικοί: Βλαχάκης, Μαυροειδής, Κόλα, Πάγια, Καπουράνης, Κομνηνός, Παπαδάκης.