Η προσπάθεια του Εργοτέλη να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα μέσα στο Καυτατζογλειο από τον Ηρακλή έπεσε στο κενό. Από την μια πλευρά τα λάθη των κιτρινόμαυρων και από την άλλη η εμπειρία των Ντούνη (23’) και Περόνε (83’) μας υποχρέωσαν σε ήττα με 2-1. Το μοναδικό γκολ για την ομάδα μας σημείωσε ο Μαζουλουξής με καρφωτή κεφαλιά στο 42'

Το φίλμ του αγώνα

Ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του παιχνιδιού.

91' Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας ο Ιατρούδης από κοντά έκανε το πλασέ, η μπάλα έφυγε κόρνερ.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων δείχνει ο τέταρτος διαιτητής.

88΄ Ο Bruce από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Βοσνιάδη.

86' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Πτηνόπουλος αντί του Περόνε

83' Ο Περόνε με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα γραφοντας το 2-1

76' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Φεύγει από το ματς ο Χασομέρης και τον αντικαθιστά ο Ρόβας

74'Σουτ του Περόνε, η μπάλα φεύγει άουτ.

65’ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Βουτσας θα φύγει από το παιχνίδι και την θέση του θα πάρει ο Οικονόμου

63’ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Παναγιωτούδης αντί του Κλέιτον.

62' Σέντρα του Κουτρομάνου από τα αριστερά ο Πασάς και πάλι με κεφαλιά διώχνει ο  Κατσιμήτρος .

59' Κόρνερ του Ηρακλή με τον Κλέιτον, κεφαλιά του Πασά έδιωξε ο Κατσιμήτρος

57' Ο Δημήτρης Γροντής νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας μας θα περάσει στο παιχνίδι στην θέση του Μπουρσέλη

Ο Νίκκι Παπαβασιλείου ετοιμάζει την δεύτερη αλλαγή του στο παιχνίδι.

48' Μακρινό σουτ του Τσέλιου, η μπάλα άουτ χωρίς ν ανησυχήσει τον τερματοφύλακα του Ηρακλή.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Ο διαιτητης σφυρίξει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου

Ένα γκολ σε πολύ καλό σημείο για την ομάδα μας.

42΄' ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Μπουρσέλης εκτελεί κόρνερ για την ομάδα μας με τον Μαζουλουξή να σηκώνεται πιο ψηλά από όλους και με καλοζυγισμένη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

35' Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι. Ο Μπουτσάκης θα δώσει την θέση του στον Λαμπάκη.

Ο Στελιος Λαμπάκης ζεσταίνεται. Ο Νίκκι Παπαβασιλείου ετοιμάζεται νωρίς νωρίς όπως φαίνεται για την πρώτη του αλλαγή στο παιχνίδι.

Ο προπονητής της ομάδας μας φωνάζει συνεχώς από τον πάγκο προς τους παίκτες του δείχνοντας πολύ εκνευρισμένος.

32' Δοκάρι για τον Ηρακλή. Παράλληλη σέντρα του Περόνε και προβολή Χασομέρη με το αριστερό που καταλήγει στο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

23' Γκολ 1-0 για τον Ηρακλή με γκολ που σημείωσε με σουτ μέσα από την περιοχή ο Ντούνης εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας του Εργοτέλη.

18’ Μακρινό σουτ του Χασομέρη, η μπάλα φεύγει άουτ.

Ο Εργοτέλης είναι η ομάδα που έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

16' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι και είναι για τον Εργοτέλη. Κόρνερ από τ' αριστερά  γυριστεί κεφαλιά Μαζουλουξη έδιωξε σε κόρνερ ο Βοσνιάδης.

Χαμηλό τέμπο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι

5' Πρώτο πεντάλεπτο του παιχνιδιού χωρίς κάτι αξιοσημείωτο. Αναγνωριστικές κινήσεις από τους παίκτες