Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι που έγινε στα Σπάτα στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος όπου Εργοτέλης και Αήττητος ήρθαν ισόπαλοι με 1-1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ο δυνατός αέρα ο οποίος δεν βοήθησε της προσπάθειες των παικτών οι οποίοι δυσκολεύθηκαν να παίξουν σωστό ποδόσφαιρο, έτσι το παιχνίδι πήγε στις κοντινές μεταβιβάσεις και την δύναμη που έφερε σκληρές μονομαχίες.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Εργοτέλης έχοντας ευνοϊκό τον αέρα πέτυχε το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ ενώ στην επανάληψη άλλαξε το σκηνικό και οι γηπεδούχοι έχοντας και την τύχη με το μέρος τους κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια.
Στο 42’ ο Εργοτέλης πήρε το προβάδισμα. Σέντρα σουτ του Ιατρούδη δεν μπόρεσε ο Κοκκαλάς να μπλοκάρει και ο Καπνίδης δεν δυσκολεύτηκε με μονοκόματο σουτ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και ν’ ανοίξει το σκορ για τον Εργοτέλη.
Η ισοφάριση ήρθε στο 80’ Σουτ από τον Γροντή ο Καλογεράκης λόγο αέρα δεν μπόρεσε να υπολογίσει την μπάλα η οποία κατέληξε στα δίχτυα όπου και έγινε το 1-1
Στην επανάληψη του παιχνιδιού ο Γροντής επιχείρησε τη σέντρα, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά λόγω του αέρα και κατέληξε στα δίχτυα για να γραφτεί το 1-1 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Νταουλας Φ. (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Ψύλλος Χρήστος, Νικολάου Χρήστος (Αθηνών)

Αήττητος Σπάτων (Σούλης Παπαδόπουλος): Κοκκαλά, Μουστάκη, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας, Ηρακλής, Ματσούκας (84' Σταματάκης), Κασνέτση (67' Σπυρόπουλος), Γροντής, Χαντί (60' Χατζηιωαννίδης), Μαρουκάκης
Αναπληρωματικοί: Βούκοβιτς, Σταματάκης, Χατζηιωαννίδης, Αμπαρα, Νικλητσιώτης, Σπυρόπουλος, Γεωργακόπουλος,

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκη, Μαζουλουξής, Yakubu, Μπάτζιος, Οικονόμου, Bruce, Τσέλιος, Μπουτσάκης (73' Κοζορώνης), Ιατρούδης, Καπνίδης (85' Ροβίθης), Efford
Αναπληρωματικοί: Χανιωτάκης, Κοζορώνης, Βουτσάς, Σταθόπουλος, Πάτας, Ροβίθη, Kwateng.