Ένα ωραίο παιχνίδι με τέσσερα γκολ και τρία δοκάρι πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο του Μαρτινέγκο με την Κ19 του Εργοτέλη κερδίζει την ομάδας του Τυμπακίου με σκορ 3-1.

Οι κιτρινόμαυροι  έδειξαν ότι η προετοιμασία τους τρεις εβδομάδες μετά την έναρξη της είναι σε πολύ καλό δρόμο.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας στο 10’ ο Νικολακάκης με σουτ μετά από πάσα του Βουϊδάσκη. Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Ζαφείρης για τους φιλοξενούμενους σημάδεψε το δοκάρι ενώ την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Αρντίτ στο 30’.

Στο 35’ οι κιτρινόμαυροι διπλασίασαν τα τέρματα του μετά από κεφαλιά του Βουϊδάκη σε κόρνερ που εκτέλεσε ο Σπυριδάκης.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού η ομάδα του Τυμπακίου κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 2-1  με τον Μεταξάκη ενώ στο 70’ νέο δοκάρι για την Κ19 είχε ο Κόκας.

Το σκορ έκλεισε στο 84’ με τον Ανδρουλάκη να γράφει το 3-1 μετά από πάσα του Σαβοϊδάκη.

K19 Εργοτέλη:  Ιατρακης, Χότζα, Ματαλιωτάκης, Βοϊδάσκης, Φραγκιαδάκης, Κοτσίνης, Σπυριδάκης Ι. Σπυριδάκης Μ. Τσαμαντιώτης, Νικολακάκης, Αρντίντ

Επαιξαν ακόμα οι: Γαλανάκης, Κόκα, Παρασύρης, Ανδρουλάκης, Ματαλιωτάκης, Ντάγια, Ρεθυμιωτακης,  Σααβοϊδάκης, Πεσκέφα,

ΑΟΤυμακίου:  Σαβουϊδάκης Π. Κουρουθιανάκης, Δουλγεράκης, Ρουκουνάκης, Φουστανάκης, Τριάντης, Κουτεντάκης, Παπαδάκης, Παραθυράς, Παπανδρέου, Ζαφείρης

Επαιξαν ακομα οι :  Κατσικαλάκης, Νόκου, Σαμπροβαλάκης, Μεταξάκης, Καζάκης Βρετός