Ένα χορταστικό παιχνίδι σε φάσεις και γκολ πραγματοποιήθηκε σήμερα στις εγκαταστάσεις του Λίντο ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και στην Κ19 του συλλόγου μας

Το τεχνικό τιμ του Εργοτέλη είχε την ευκαιρία  δει αρκετά πράγματα από αυτά που δουλεύουν οι παίκτες μας όλες αυτές τις εβδομάδες στις προπονήσεις!

Οι κιτρινόμαυροι  κατά διαστήματα είχε καλή παρουσία ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο όπου και πέτυχε 4 τέρματα. Στο 1ο μέρος το σκορ άνοιξε στο 22' με εκπληκτικό σουτ του Αλεξάκη ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 37'.

Στο 48 έγινε το 1-2 με σουτ του Χαϊντίνι μετά από όμορφη προσποίηση ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Λούσι με ατομική ενέργεια και σουτ πραγματοποίησε το 1-3. Στο 54’ ο Καπουράνης κέρδισε πεναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος επιτυχώς για το 1-4 ενω στο 62’ ο Αζίζι με εξαιρετικό πλασέ από τα όρια της περιοχής έκανε το 1-5.

Στα τελευταία λεπτά το Λίντο κατάφερε να μειώσει το σκορ πετυχαίνοντας δυο γκολ στο 73' και στο 80' για το τελικό 3-5.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Κ19: Ψιμόπουλος (33' Βλαχάκης, 65' Σταυρακάκης), Λούσι, Σταματάκης (50' Στεφανάκης) Κόλα(50' Πάγια), Θεοδωράκης, Κουτάντος(56 Λουσιο) Κομνηνός, Αλεξάκης (50' Δασκαλάκης), Καπουράνης, Χαιντίνι (56' Μανωλιτσάκης), Αζιζι(56' Μπερνικου)