Ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την Λιβαδειά καθώς γνώρισε την ήττα με 1-0 απ' τον Λεβαδειακό. Η ομάδα μας πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο όπου και δέχθηκε το γκολ σε αντίθεση με την επανάληψη όπου η απόδοση συνολικά ήταν καλύτερη, με τους κιτρινόμαυρους να προσπαθούν να δημιουργήσουν και να πετύχουν ένα γκολ, χωρίς όμως να υπολογίζουν τόσο τις καθυστερήσεις των γηπεδούχων όσο και τα "σφαλτσοσφυρίγματα" και την ανοχή του διαιτητή.

Τέλος αγώνα.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Δυνατό σουτ του Τσέλιου έξω απ' την περιοχή η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

86' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Δημόπουλο να περνάει στο ματς αντί του Πολέτο.

82' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Πατρινό να μπαίνει στην θέση του Μαζουλουξή.

71' Γυριστό καλό σουτ του Conraad απ' το ύψος της περιοχής ο αντίπαλος τερματοφύλακας αποκρούει σε κόρνερ με δυσκολία.

67' Δύο αλλαγές και για τους γηπεδούχους. Ο Κονέ στη θέση του Νίκα και ο Μαρίνος στην θέση του Συμελίδη.

65' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Κοκκίνης και Κωστανάσιος στο παιχνίδι αντί των Μπουρσέλη και Μανουσάκη.

64' Σέντρα απ' τον Μπουρσέλη, αδύναμη κεφαλιά απ' τον Μανουσάκη η μπάλα στα χέρια του Στογιάνοβιτς.

55' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Νίλι να βγαίνει απ' το ματς και τον Παναγιώτου να περνάει.

48' Σέντρα του Conraad ο Σερβιλάκης κάνει το κοντρόλ στην περιοχή αλλά δεν πιάνει γεμάτα το πλασέ με τον αντίπαλο γκολκίπερ να μπλοκάρει.

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα μας ξεκινάει με δύο αλλαγές το δεύτερο μέρος. Ο Κατσούρι και ο Μπουτσάκης περνάει στο ματς αντί των Νεράλ και Άμπι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

39' Ο Polleto βρέθηκε μόνος στην περιοχή έκανε το σουτ με τον Κατσιμήτρο να αποκρούει ξανά.

38' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Μεχία η μπάλα ψηλά άουτ.

30' Ο Μπιανκόνι με πλασέ ανάγκασε τον Κατσιμήτρο να κάνει μια δυσκολη επέμβαση και την μπάλα στην συνέχεια να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

25' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Μπιανκόνι εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα πηρε την μπάλα και με σουτ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

21' Σουτ του Συμελίδη έξω απ' την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

Σκληρό παιχνίδι στο πρώτο εικοσάλεπτο με αρκετές δυνατές μονομαχίες χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση ωστόσο για την ομάδα μας να έχει καταγραφεί.

11' Ο Polleto βρέθηκε απέναντι απ' τον Κατσιμήτρο, με τον τερματοφύλακα της ομάδας μας να αποκρούει σε κόρνερ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Γίνεται η είσοδος των ομάδων!

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια ώστε να ετοιμαστούν για την έναρξη του αγώνα.

Λεβαδειακός (Τζουζέπε Σανίνο): Στογιάνοβιτς, Μύγας, Δημόπουλος, Τσάπρας, Καραχάλιος, Νίκας, Μεχία, Perdomo (Παναγιώτου 55'), Polleto, Συμελίδης, Bianconi

Αναπληρωματικοί: Μένκα, Τζημοπουλος, Παναγιώτου, Θεοχάρης, Κονέ, Nnomo, Μαρίνος, Μυτίδης, Τζιώρας

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής (Πατρινός 82') Neral (Κατσούρι 46'), Σερβιλάκης, Πέϊος, Τσέλιος, Appi (Μπουτσάκης 46') Μπουρσέλης (Κοκκίνης 65') Μανουσάκης (Κωστανάσιος 65') Conraad

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Ποζατζίδης, Σαρρής, Κατσούρι, Αλεξάκης, Μπουτσάκης, Κωστανάσιος, Κοκκίνης, Πατρινός

Διαιτητής: Τσετσίλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας) , Φαλτάκας (Γρεβενών)

4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)