Στην προσπάθεια που έχουν κάνει οι παίκτες του αλλά και στον τρόπο που ήρθε η ήττα από τον Λεβαδειακό στάθηκε στις δηλώσεις του ο προπονητής της Κ19 του συλλόγου μας Λευτέρης Κορνάρος. Χαρακτηριστικά ανέφερε:

«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα με σαφείς προσανατολισμούς στο παιχνίδι της και ξέραμε ότι αυτό που επιλεγεί να κάνει το κάνει πολύ καλά.

Δουλέψαμε όλη την εβδομάδα αρκετά καλά. Στο πρώτο ημίχρονο νομίζω ήμασταν πολύ καλύτεροι με αρκετές φάσεις έως την επίτευξη του 1-0. Κάπου εκεί και για 2 λεπτά χάσαμε τη συγκέντρωση μας και δεχθήκαμε δυο τέρματα που μας έφεραν πίσω στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν δύσκολο γιατί πέρα από την  πολυπρόσωπη άμυνα του αντιπάλου ήμασταν αργοί σε σκέψη και εκτέλεση γεγονός  που το αποδίδω και στην ψυχολογία των παιδιών.

Είχαμε ένα σερί 9 αήττητων παιχνιδιών με καλές εμφανίσεις γεγονός που οφείλεται στην προσπάθεια των παιδιών και τους αξίζουν συγχαρητήρια. Συνεχίζουμε την εκπαίδευση. Καλή επιστροφή στην ομάδα του Λεβαδειακού!»