Ο Εργοτέλης αναδείχθηκε νικητής στο 17ο Μαρκομιχελάκειο τουρνουά που πραγματοποιήθηκε σήμερα στις Αρχάνες, με την συμμετοχή του Γιούχτα και της Αναγέννησης Ιεράπετρας. Η ομάδα μας επικράτησε και στα δύο παιχνίδια (διάρκειας 45 λεπτών το καθένα) με σκορ 2-0. Δύο δυνατά παιχνίδια με τους παίκτες μας να δείχνουν αρκετά σημάδια βελτίωσης απ' το προηγούμενο φιλικό ματς.

• Εργοτέλης - Αναγέννηση Ιεράπετρας 2-0

Το φιλμ του αγώνα

9’ ΓΚΟΛ για την ομάδα μας, με τον Ποζατζίδη να κάνει την σέντρα και τον Τσαμαντιώτη να σπρώχνει την μπάλα με ωραίο πλασέ στα δίχτυα.

30’ Γύρισμα απ' τον Κατσούρι ο Τσαμαντιώνης βάζει την προβολή με την μπάλα να περνάει πάνω απ' τα δοκάρια.

17’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Ποζατζίδη στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ο αντίπαλος τερματοφύλακας αποκρούει με δυσκολία σε κόρνερ.

15’ ΓΚΟΛ και 2-0 για τον Εργοτέλη ! Ο Βουτσάς με δυνατό σουτ έξω απ την περιοχή σκοράρει.

12’ Μακρινό σουτ απ' τον Κατσούρι η μπάλα φεύγει ψηλά αουτ.

Εργοτέλης: Τσέλιος, Σαρρής, Πατελάκης,  Στεφανάκης, Δασκαλάκης, Ποζατζίδης, Σπυριδάκης, Βουτσάς, Κατσούρι (Αρντίτ 30’) Τσαμαντιώτης, Νικολακάκης

Aναγέννηση: Βασιλειάδης Πυθαρούλης, Χατζάκης, Γιάντσιος, Ντίσα, Μπρους, Γρηγοράκης, Φερμίνα, Χιώτης, Κουτούζος, Βαρελάκης

• Εργοτέλης - Γιούχτας 2-0

9’ Σουτ Αλεξάκη ο τερματοφύλακας μπλοκάρει.

20’ Πανέμορφο γκολ απ’ τον Κούατενγκ! Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας κινήθηκε απ’ τα δεξιά προς την περιοχή σύγκλινε και έκανε ένα ωραίο πλασέ στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του αντιπάλου τερματοφύλακα.

22’ Δυνατό σουτ απ' τον Αρντίτ ο γκολκίπερ αποκρούει με δυσκολία σε κόρνερ.

30’ Δυνατό σουτ απ' τον Φραγκουλάκη έξω απ την περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.

35’ ΓΚΟΛ και 2-0 για την ομάδας μας έπειτα από δυνατό γυριστό σουτ απ’ τον Μπουρσέλη έξω απ' την περιοχή.

Εργοτελης: Τζελέπης, Μίκο, Κόλα, Πατελάκης (Κουατενγκ 12’), Πάγια, Σερβιλάκης, Αλεξάκης, Μπουτσάκης, Μπουρσέλης, Αζίζι, Αρντίτ (Ντουμάνης 27’)

Γιούχτας: Κολλιας, Τζανής, Κασσωτάκης, Παχάκης, Φραγκουλάκης, Κοντογιάννης, Δωματάς, Γελαδάρης, Νύκταρης, Κατσικοκέρης, Ραπτάκης