Χωρίς να δυσκολευτούν οι κιτρινόμαυροι στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Κ20 της Super league 2 επικράτησαν στο γήπεδο της Αλικαρνασσού της αντίστοιχης ομάδας του Ηροδότου με σκορ 4-0.

Οι παίκτες του Λευτέρη Κορνάρου  απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και πέρα απο τα τέσσερα γκολ που σημείωσαν είχαν ευκαιρίες για ένα σκορ ακομα μεγαλύτερο.

Το πρωτο τέρμα σημειώθηκε στο 44’ όταν ο Κοστίνης έβγαλε ωραία σέντρα και ο Τσαμανδιώτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τουμπάκη.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου οι κιτρινόμαυροι έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν δεύτερο γκολ όταν το σουτ του Ρεθυμιωτάκη βρήκε το δοκάρι των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στο 52’ η ομάδα μας διπλασίασε τα με τον Ρεθυμιωτάκη.

Το 3-0 έγινε στο 65’ μετά από σουτ του Νικολακάκη μέσα από την περιοχή . Ο ίδιος παίκτης  στο 89’ με πλασε εγραψε το τελικό 4-0

Να σημειώσουμε ότι  στο 90’ αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους ο Μπουγάς

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Τουμπάκης, Κλάδος (60’ Μπουγάς), Τσιντάρης, Γκίκα, Καρτάκης, Φάμπιο, Παναγιωτάκης, Αλμπάν, Σουλαμανίτσε, Βλαχάβας, Μυρτέλι

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Ιατράκης (70’ Γαλανάκης), Παρασκάκης, Κοτσίνης (70’ Περσκέφα), Τσέρος, Ταγιάρι, Βουιδάσκης (70’ Λαμάι) , Σπυριδάκης, Φραγκιαδάκης (60’ Δασκαλάκης), Τσαμανδιώτης (60’ Πακιουφάκης), Νικολακάκης, Ρεθυμιωτάκης