Για ακόμα ένα χρήσιμο φιλικό, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας μας έκανε λόγο ο Νικόδημος Παπαβασιλείου αμέσως μετά την φιλική ισοπαλία (2-2), στο Παγκρήτιο απέναντι στα Χανιά.

''Ήταν ένα πολύ χρήσιμο φιλικό όπου παρουσιάσαμε μια πολύ καλή εικόνα για 60 λεπτά απέναντι σε έναν αντίπαλο που πιστεύω θα είναι απ’ τους πρωταγωνιστές της νέας χρονιάς. Δείξαμε καλή διάθεση είχαμε αρκετές προϋποθέσεις για ευκαιρίες και γκολ. Χαλάσαμε λίγο την εικόνα μας στα τελευταία 30 λεπτά καθώς αγωνίστηκαν παιδιά που είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής κόντρα στον ΟΦΗ, με αποτέλεσμα να βγάλουμε κούραση γεγονός απόλυτα φυσιολογικό σε αυτό το χρονικό σημείο της προετοιμασίας μας.

Κάθε φιλικό είναι χρήσιμο καθώς έχουμε την δυνατότητα να προχωρήσουμε στην διαδικασία της ανάλυσης και να δούμε τι κάνουμε σωστό και τι λάθος έτσι ώστε να το διορθώσουμε, στην προπόνηση. Είμαστε μια ομάδα με πάρα πολλές δυνατότητες. Σε αυτό το χρονικό σημείο προετοιμαζόμαστε και για το ταξίδι μας στην Αίγυπτο όπου θα δώσουμε τρία πολύ δυνατά φιλικά παιχνίδια τα οποία θα μας κάνουν καλό. ''