Σπουδαία ισοπαλία για την ομάδα μας μέσα στην δυνατή έδρα του Βόλου. 1-1 και η κορυφή της βαθμολογίας παρέμεινε κιτρινόμαυρη με την ομάδα μας να απολαμβάνει την μοναξιά της πρώτης θέσης!

Οι παίκτες μας παίζοντας με πάθος, σοβαρότητα και έχοντας πίστη στις δυνατότητες τους πάλεψαν μέχρι και το τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού σημειώνοντας ένα όμορφο γκολ με τον Μπρους ενώ στάθηκαν και άτυχοι στο 15' όταν η απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κοζορώνη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Καραγκιολίδη.

Λήξη του παιχνιδιού με την ομάδα μας να παίρνει σπουδαία ισοπαλία με 1-1!

94' Σουτ από τον Ηλία Τσέλιο από ευνοϊκή θέση χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα

92' Σουτ του Ηλιόπουλου έδιωξε εκπληκτικά με τα πόδια ο Καλογεράκης

Πέντε τα λεπτά καθυστερήσεων δείχνει ο τέταρτος διαιτητης.

Η πολύ καλή παρουσία των παικτών του Εργοτέλη σφραγίστηκε με ένα γκολ

90' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Εργοτέλη 1-1 με τον Μπρούς!!!!!!! Ο Κοζορώνης εκτέλεσε φάουλ είχαμε σύγχυση στην άμυνα του Βόλου την οποία εκμεταλλεύτηκε Μπρους και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1

80' Ο Εργοτέλης πατάει πολύ καλά στο γήπεδο είναι καλύτερος από τον Βόλο και προσπαθεί να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα για να φέρει το ματς στα ίσα.

76' Τελευταία αλλαγή για τους γηεδούχους έφυγε ο Πιτου Γκαρσία και την θέση του πήρε ο Καμπαγιέρο

75' Μέσα στην περιοχή ο Εφορντ δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε και η μπάλα πήγε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Βόλου.

71' Σουτ του Σταθόπουλου  μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης.

68' Ο Λούκας Γκαρσία φεύγει απο το παιχνίδι και την θέση του παίρνει ο Ηλιόπουλος

66' Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο με τον Πίσπα να μπαίνει στην θέση του Μάντζη.

65' Ο Τσέλιος απο ευνοϊκή θέση σούταρε όμως ο Καραγκιολίδης για μια ακομα φορά μάζεψε την μπάλα

63' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Καραγκιολίδη να σώζει την ομάδα του όταν ο Εφορντ  υπό πίεση πλάσαρε απο καλή θέση.

54' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας με τον Καπνίδη ο οποίος είχε μπει στο ματς 32' να φεύγει και την θέση του να παίρνει ο Σταθόπουλος

53' Πρώτη ευκαιρία για την ομάδα μας στο δευτερο ημίχρονο με τον Εφορντ απο δεξιά να σουτάρει και η μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ

50' Η ομάδα μας έχει μπει πολύ καλά σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

46' Ξεκίνησε το δευτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για την ομάδα μας. Στην θέση του Ιατρούδη πέρασε ο Kwateng .

Ημίχρονο στο παιχνίδι με τον Εργοτέλη να πηγαίνει στ' αποδυτήρια όντας πίσω στο σκορ με το γκολ που σημειώθηκε στο 10' ο Λούκας Γκαρσία.

40' Μεγάλη ευκαιρία  για τον Εργοτέλη με τον Έφορντ να φεύγει από τα δεξιά  να δίνει την πάσα στον Τσέλιο το  σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης . Πολύ καλή στιγμή για την ομάδα μας που δεν καταφέρνει όμως να πάρει κάτι θετικό.

32' Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Μπουρσέλης που τραυματιστηκε φεύγει από το παιχνίδι και την θέση του παίρνει ο Αντώνης Καπνίδης

Προσπαθούν και να φτάσουν στ' αντίπαλα καρέ οι παίκτες μας όμως δεν βρίσκουν κενούς διαδρόμους ο Εργοτέλης. Αρκετά νευρικό θα χαρακτηρίζαμε το παιχνίδι αυτά τα τελευταία δέκα λεπτά.

20' o Ιατρούδης προσπαθεί να μπει στην περιοχή για να κοπεί από τον Ουνγκαλίδη

19' Κάθετη μπαλιά από τον Μπουρσέλη στον Εφορντ με τον Αμερικανό παίκτη να σημειώνετε σε θέση οφ σαιτ.

Μεγάλη στιγμή για τον Εργοτέλη με την τυχη να του γυρίζει την πλάτη καθώς ο Κοζορώνης στην απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι

15' Ο Ιατρούδης απέναντι από τον Καραγκιολίδη σουτάρει με τον τερματοφύλακα του Βόλου να διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.  Ο Κοζορώνης αναλαμβάνει να εκτελέσει και η μπάλα βρίσκει το δοκάρι.

Ο Εργοτέλης προσπαθεί ν αντιδρασει και πιέζει για την ισοφάριση.

10' Γκολ για τους γηπεδούχους ο Λούκας Γκαρσία με πλασέ γράφει το 1-0!

8' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ένα σουτ απο πλευράς γηπεδούχων και τον Ντεντάκη ο Καλογεράκης δεν ανησυχεί διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

Άνθρωποι της ΑΕΚ φέρεται να είναι στο γήπεδο του Βόλου με τα μάτια στραμμένα στον παίκτη της ομάδας μας Γιάννη Ιατρούδη.

Περίπου 700 άτομα βρίσκονται στις κερκίδες του Σταδιου Νεάπολης Βόλου.

Ο διαιτητής σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού.

Οι δυο ομάδες είναι στην σέντρα του γηπέδου προκειμένου σε λίγα λεπτά να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Διαιτητής του αγώνα  είναι ο κ. Βουρνέλης  απο το συνδεσμο Μακεδονίας  με βοηθούς τους κ.κ. Φράγιος (Μακεδονίας) – Γούτας (Χαλκιδικής).

Συνθέσεις:

Ν.Π.Σ Βόλου: ( Χουάν Φεράντο)  Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ν' Γκουέμ, Ουνγιαλίδης, Πίτου Γκαρσία, Κότο, Λουκας Γκαρσία, Πέντα, Μάντζης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (Νίκκι Παπαβασιλείου) Καλογεράκης, Κοζορώνης, Yakubu, Μπάτζιος, Οικονόμου, Bruce, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Efford, Μπουρσέλης

Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος, Σταθόπουλος, Μαζουλουξής, Καπνίδης, Αντωνίου, Λαμπάκης, Kwateng