Ακόμα μια σπουδαία νίκη κατάφερε να πετύχει η ομάδα μας, αυτή τη φορά στην Ιεράπετρα, απέναντι στον τοπικό ΟΦΙ με σκορ 0-1, από τέρμα του Μπουτσάκη (5'). Ο Εργοτέλης δημιούργησε πολλές ευκαιρίες δείχνοντας ότι ήταν κυρίαρχος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Τέλος αγώνα. Ακόμα μια μεγάλη νίκη για την ομάδα μας!

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

84' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη η μπάλα φεύγει έξω.

81' Αλλαγή για τονΟΦΙ. Μέσα ο Χατζηπιρπιριδης έξω Μπαρατα.

72' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Πατρινό να βγαίνει εκτός και τη θέση του να παίρνει ο Conraad.

65' Σουτ του Μανουσάκη έξω απ' τη περιοχή η μπάλα στα χέρια του Αθανασόπουλου.

63' Ακόμη μια αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουρσέλη να μπαίνει στο ματς αντί του Κωστανάσιου.

55' Αλλαγές για την ομάδα μας. Μπουτσάκης και Σερβιλάκης βγαίνουν εκτός με τους Κόλα και Ποζατζίδη να μπαίνουν στο ματς. Παράλληλα αλλαγές πραγματοποίησε και ο ΟΦΙ με τους Κόντσι και Ντάλα Κοστα να μπαίνουν στο ματς και τους Τεγουση και  Πριονα να αποχωρούν.

52' Σουτ του Barata η μπάλα στα χέρια του Κατσιμήτρου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε.

Τέλος ημιχρόνου στην Ιεράπετρα.

Στον Εργοτέλη ανήκει και η τελευταία φάση του ημιχρόνου με τον Σερβιλάκη να πλασάρει με τον τερματοφύλακα να σώζει την εστία του.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

44' Κεφαλιά του Κωστανάσιου απ' το ύψος του πέναλτι, ο Αθανασόπουλος αποκρούει με δυσκολία.

35' Φάουλ από τον Σερβιλάκη, ο Appi με προβολή απ' τη μικρή περιοχή δεν έπιασε γεμάτα το σουτ με τη μπάλα να χτυπάει στον Σμύλτο και να καταλήγει κορνερ. Αμέσως μετά ο Σερβιλάκης εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Μαζουλουξή να εκμεταλλεύεται την αστάθεια των αμυντικών να πλασάρει αλλά ο Αθανασόπουλος απέκρουσε.

31' Σουτ του Μανουσάκη έξω απ' τη περιοχή η μπάλα περνάει λίγο πάνω από την εστία.

25' Φάουλ που εκτέλεσε από δεξιά ο Σερβιλάκης έφυγε άουτ.

21' Πάσα του Γκίνη, στον Κούστα όπου μπήκε στη περιοχή από δεξιά πλασαρε αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού με τον Εργοτέλη να παρουσιάζεται ανώτερος και να δημιουργεί συνεχώς ευκαιρίες στα αντίπαλα καρέ.

15' Προβολή του Μπουτσάκη απ' το ύψος της μικρής περιοχής ο Αθανασόπουλος αποκρούει με δυσκολία.

10' Φάουλ με εκτελεστή τον Τσέλιο, έξω απ' την περιοχή η μπάλα πάει απευθείας στα χέρια του Αθανασόπουλου.

5' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Μπουτσάκης με σουτ έξω απ' τη περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1!

3' Καλή στιγμή για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης με γύρισμα στην περιοχή, προσπάθησε να βρει τον Κωστανάσιο ο οποίος δε πρόλαβε να βάλει τη προβολή.

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, το παιχνίδι ξεκινάει.

Η απόφαση πάρθηκε και το παιχνίδι θα διεξαχθεί κανονικά.

Οι διαιτητές έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο προκειμένου να ελέγξουν την κατάσταση που βρίσκεται ο αγωνιστικός χώρος και αν υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κανονικά ο αγώνας.

Οι ποδοσφαιριστές βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.

Οι καιρικές συνθήκες δεν φαίνεται να μπορούν να βοηθήσουν ώστε το παιχνίδι να κυλήσει ομαλά καθώς ο αέρας στην Ιεράπετρα είναι πολύ δυνατός.

Ο.Φ.Ι (Τίμος Καββακάς): Αθανασόπουλος, Πριόνας (Costa 55') Χιντζίδης, Σμίλτος, Masuero, Λεμονής, Τεγούσης, Βογιατζής, Γκίνη, Barata, Κούστα

Αναπληρωματικοί: Παπαδόπουλος, Περδίκης, Φουάσης, Costa, Τσακμάκης, Χατζηπιρπιρίδης, Consi, Καψάλης, Αρναούτογλου

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Neral, Σερβιλάκης (Ποζατζίδης 55') Τσέλιος, Μπουτσάκης (Κόλα 55') Appi, Μανουσάκης, Κωστανάσιος, Πατρινός (Conraad 72')

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Ποζατζίδης, Σαρρής, Bote, Κοκκίνης, Κόλα, Μπουρσέλης, Kacurri, Conraad

Διαιτητής: Θεόδωρος Πουλόπουλος (Πειραιά)

Βοηθοί: Παναγιώτης Χρηστάκος (Πειραιά), Μαρία Δέτση (Αθήνας)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)