Ο Εργοτέλης παίζοντας εξαιρετικό και γρήγορο ποδόσφαιρο κατάφερε να πάρει μια εύκολη νίκη κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας. Ο Γιάννης Ταουσιάνης στο πρώτο του παιχνίδι στον πάγκο της ομάδας μας, είχε την ευκαιρία να δει τους παίχτες του σε αγωνιστικούς ρυθμούς και να βγάλει πολλά και χρήσιμα συμπεράσματα.

Τέλος αγώνα.

89' Ο Σταθόπουλος κάνει ένα χλιαρό σουτ έξω απ' την περιοχή η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ. Στην επαναφορά ο ίδιος πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω.

84' Προβολή του Σταθόπουλου απ' το ύψος της μικρής περιοχής ο Μπένκο μπλοκάρει.

70' Ο Kwateng ξέφυγε υπέροχα απ' τα μαρκαρίσματα, έβγαλε την σέντρα απ' τα αριστερά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το οριζόντιο δοκάρι.

64' Ο Τζελέπης με κεφαλιά αστοχεί από κοντινή απόσταση στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Κατσιμήτρου.

58' Ο Μανουσάκης από κοντά πλασάρει αλλά ο Μπένκο με διπλή επέμβαση στέλνει την μπάλα κόρνερ.

55' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Μανουσάκης με κεφαλιά πετυχαίνει το τρίτο γκολ σήμερα.

Αρκετές αλλαγές στο ημίχρονο,  τόσο για τον ΟΦΙ όσο και για την ομάδα μας.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Ιεράπετρα.

40' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Kwateng βγαίνει απέναντι απ' τον αντίπαλο τερματοφύλακα, προλαβαίνει την έξοδο του και με πλασέ γράφει το 0-2.

38' Ο διαιτητής της αναμέτρησης ακυρώνει γκολ του Barata έπειτα από σέντρα του Ροβίθη καθώς ο πρώτος βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

32' Ο Δερμιτζάκης απ' τα αριστερά βγάζει μια επικίνδυνη σέντρα αλλά ο Καλογεράκης βρίσκεται σε ετοιμότητα και μπλοκάρει τη μπάλα.

Να σημειωθεί φυσικά ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι αποτελεί το πρώτο του Γ. Ταουσιάνη στον πάγκο της ομάδας μας.

13' Ο Μπουρσέλης γέμισε στην περιοχή έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Μπάτζιος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο έξω.

10' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Κοιλιάρας από τα δεξιά έβγαλε μια σέντρα ο Ροβίθης έκανε την προβολή με την μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα.

3' Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση από τον Bruce καταλήγει στα χέρια του Τσάμη.

Ο αγώνας ξεκίνησε!!

Πριν την έναρξη ο ΟΦΙ τιμήθηκε με το κύπελλο του πρωταθλητή για την περσινή σεζόν που αγωνιζόταν στην Γ' Εθνική.

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση.