Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Κ19 του συλλόγου μας από το γήπεδο του Αγ. Στεφανου όπου επιβλήθηκαν της ομάδος του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-2.

Οι κιτρινόμαυροι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν ν ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ. Οι παίκτες μας  σημειώνοντας  δυο πολύ όμορφα γκολ και έχοντας δυο δοκάρια πήραν το τρίποντο και πέρασαν μόνοι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 29’ όταν έκλεψαν την μπάλα από τον χώρο του κέντρου με τον Φράρο να κάνει την σέντρα και ο Καραγιάννης από την γραμμή της μεγάλης περιοχής η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Αζίζι μετά από πολύ ωραία ενέργεια εχασε μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού οι παίκτες μας μπήκαν πιο ψυχωμένα και κατάφεραν στο 61’ να  ισοφαρίσουν όταν από πάσα του Δασκαλάκη στην πλάτη της άμυνας ο Αζίζι έγινε αποδέκτης της μπάλας και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα έγραψε το 1-1.

Στο 83’ μετά από φαουλ που εκτέλεσε ο Δασκαλάκης ο Πλαίτακης με κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας του Απόλλωνα έδτειλε την μπάλα στο «Γ» της εστίας του Πίνη σημειώνοντας το 1-2.

Η πίεση από την ομάδα μας συνεχίστηκε με τους κιτρινόμαυρους να σημαδεύουν δυο φορές τα αντίπαλα δοκάρια.  Στο 86’ με τον Πλαϊτάκη μετά από κεφαλιά πάσα του Κόλα σε κόρνερ του Δασκαλάκη και στο 88’  με τον Μπερνίκου ο οποίος έκλεψε την μπάλα και σούταρε  από αριστερά.

Απόλλων Σμύρνης: Πινης, Δάκας, Ζαχαρίου, Τάσιας, Μήτσης, Τιμολέων,  Ντέιβιντ, Φράρος (75' Φαρκώνας), Καραγιάννης (83' Λιάσκος),  Ρόδης, Κοντογιαννάτος

Εργοτέλης: Ψιμόπουλος, Λούσι, Βενεράκης (53’ Κόλα), Πλαϊτάκης,  Θεοδωράκης,  Πάγια,  Σταματάκης (89’ Χαϊντινη), Κουτάντος, Αζιζι, Δασκαλαάκης, Μπερνίκου (90’ Στεφανάκης).