Μεγάλο διπλό πήρε η ομάδα μας στο γήπεδο της Αγυιάς απέναντι στην Παναχαϊκή για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. Οι κιτρινόμαυροι με ένα γκολ που σημείωσε η «χρυσή» αλλαγή του Νικόδημου Παπαβασιλείου ο Charles Kwateng μετά από εκπληκτική πάσα του Efford στο 86’ της αναμέτρησης έφτασαν τους 40 βαθμούς.

92' ο Efford μόνος του μπροστά από την εστία του Κολοβούρη δεν καταφερνει να κάνει το 0-2

Καθυστερήσεις παιζουμε στο γηπεδο της Αγυιάς

90' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καπνίδης θα μπει στο παιχνίδι και θα φύγει ο Ιατρούδης.

O "έγχρωμος" επιθετικός της ομάδας μας σκόραρε κυριολεκτικά στην πρώτη του επαφή με την μπάλα!

86' ΓΚΟΟΟΛ 0-1 με τον Efford απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο έστρωσε στον Kwateng ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δύχτια!!!

85' Δευτερη αλλαγή για την  ομάδα μας με τον Μπουτσάκη να δίνει την θέση του στον Kwateng

82' Τεραστια ευκαιρία για την ομάδα μας ν ανοίξει το σκορ όταν ο Μπουρσέλης απο αριστερά μετά από σέντρα του Ιατρούδη έπιασε το δυνατό σουτ για να διώξει πάνω στην γραμμή ο αμυντικός των γηπεδούχων Σωτηράκος

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού. Το 0-0 παραμένει ανάμεσα στην Παναχαΐκή και τον Εργοτέλη.

75' Τρίτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Κυνηγόπουλος έδωσε την θέση του στον Μπαστακό.

71' Δυνατό σουτ από τον Αργυρόπουλο πολλά μέτρα αουτ η μπάλα.

68' Ωραίο γύρισμα της μπάλας από τον Τσέλιο σε ετοιμότητα ο Κολοβούρης "τελείωσε" την φάση

Ο Εργοτέλης συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας. Στο 65' με 52- 48

62' Ο Κυνηγόπουλος πιάνει την κεφαλιά ο Κατσιμήτρος μάζεψε εύκολα την μπάλα.

60' Κίτρινη κάρτα για τον Οικονόμου και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους γηπεδούχους  με τον Αργυρόπουλο να εκτελεί και η μπάλα να βρίσκει στο τοίχος που είχαν σχηματίσει οι παίκτες μας.

54' Δυο αλλαγές στο παιχνίδι μια για την κάθε ομάδα. Για τον Εργοτέλη θα φύγει από το παιχνίδι ο Μανουσάκης και θα μπεί ο Μπουτσάκης και για την Παναχαΐκή θα βγει ο Κολ και θα περάσει στην  θέση του ο Αργυρόπουλος.

Πολλές και δυνατές είναι οι μονομαχίες των παικτών.

48' Κίτρινη κάρτα για την ομάδα μας και είναι για τον Bruce

46' Έναρξη του δεύτερου μέρους. Χωρις αλλαγές οι δυο ομάμες.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο γήπεδο της Αγυιάς Εργοτέλης και Παναχαϊκή μπαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο μηδέν.

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου 0-0 το σκορ ανάμεσα στην Παναχαΐκή και τον Εργοτέλη ενω αρκετά αργός είναι πλέον ο ρυθμός του παιχνιδιού.

38' Η Παναχαΐκή έχει κερδίσει φάουλ. Ο Κολ εκτελεί και ο Κατσιμήτρος δεν δυσκολεύεται να μαζέψει την μπάλα

Όρθιος συνεχώς ο Νικόδημος Παπαβασιλείου δίνει συνεχώς οδηγίες στους παίκτες μας.

34' Ο προπονητής της Παναχαϊκής Σάκης Τσιώλης πραγματοποιεί την πρώτη του αλλαγή στο παιχνίδι και είναι αναγκαστική και ο  Κοβασετς φεύγει  και στην θέση του μπαίνει τον Μωραϊτης.

33' Ο Σωτηράκος πρόλαβε τον Ιατρούδη που βρίσκονταν στο πρωτο δοκάρι της εστίας του Κολοβουρη

29' Ο διαιτητής δείχνει την πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι και είναι για τους  γηπεδούχους και τον  Πλέγα.

26' Ο Εργοτέλη  έχει την κατοχή της μπάλας  απέναντι στην Παναχαϊκή με  57-43

Η ομάδα μας έχει ανέβει αρκετά σ αυτά τα τελευταία πέντε λεπτά.

19' Οι γηπεδούχοι κερδίζουν ένα φάουλ σε καλή θέση. Εκτέλεσε ο Ελευθεριάδης πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κατσιμήτρου.

18' Ο Ηλίας Τσέλιος απο καλή θέση σουταρε η μπάλα έφθγε πάνω απο την εστία του Κολοβούρη.

13' Σουτ απο τον Πολυχρόνη η μπάλα φεύγει άουτ.

Πρωτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι όπου και οι δυο ομάδες έχουν μπει αρκετά δυνατά δείχνοντας τις διαθέσεις τους για το παιχνίδι.

6' Σουτ του Πλέγα η μπάλα στα χέρια του Κατσιμήτρου

3' Πρώτη φάση στο παιχνίδι και είναι για την ομάδα μας με τον Γιάννη Ιατρούδη να επιχειρεί το σουτ το οποίο όμως δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Ο διαιτητής σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού.

Εργοτέλης και Παναχαική έχουν παραταχθεί στο γήπεδο και όλα είναι έτοιμα για ν αρχίσει το παιχνίδι.

Οι παίκτες της ομάδας μας καταθέτουν μια ανθοδέσμη  για τον Παναγιώτη Κωστόπουλο.

Ιδιαίτερα σημαντικό το παιχνίδι και αρκετός ο κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου της Αγυιάς.

Έτοιμες είναι και οι δυο ομάδες για να βγουν στον αγωνιστικό χώρο

Διαιτητής του παιχνιδιού είναι ο κ. Περάκης από το σύνδεσμο Αθηνών με βοηθούς τους κ.κ. Βεργέτη (Αρκαδίας), Αδαμόπουλο (Μεσσηνίας)