Ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να αποσπάσει βαθμό ή βαθμούς απ' την Πάτρα καθώς η Παναχαϊκή με δύο γρήγορα γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης πήρε την νίκη με 2-0. Η ομάδα μας φωνάζει και διαμαρτύρεται για την διαιτησία καθώς σε πολλά σημεία οι αποφάσεις του κ. Κατοίκου φαίνεται να επηρέασαν την ροή του αγώνα.

Τέλος παιχνιδιού.

94' Κόρνερ του Barata ο Καπούταγλης, αποκρούει με υπερένταση.

93' Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Παναχαϊκής, για καθυστέρηση.

92' Φάουλ του Τσέλιου, μπλοκάρει ο Καπούταγλης.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Ο Θεολόγου μπαίνει στο ματς, αντί του Μαυριά.

82' Ο Κ. Κατοίκος ακυρώνει γκολ για την ομάδα μας. Φάουλ εκτελέστηκε με γέμισμα μέσα στην περιοχή, ο τερματοφύλακας απέκρουσε με την μπάλα να στρώνεται στον Μαζουλουξή που πλάσαρε σε κενή εστία. Ο βοηθός ωστόσο σήκωσε την σημαία υποδεικνύοντας παράβαση, κατά την εκτέλεση καθώς ο Μπάτζιος φάνηκε να είναι πιο μπροστά, απ' τους αμυντικούς. Ο διαιτητής κιτρίνισε τους Τσέλιο και Μπουτσάκη για διαμαρτυρία.

81' Κίτρινη κάρτα στον Ramez.

80' Ο Atef έστρωσε ωραία την μπάλα στον Πέϊο όπου έκανε ένα δυνατό σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

Η διαιτησία φαίνεται να μην είναι πολύ ευνοϊκή για την ομάδα μας, με τον κ. Κατοίκο να έχει υποπέσει σε αρκετά λάθη που θα μπορούσαν να είχαν αλλάξει την ροή του παιχνιδιού.

77' Κεφαλιά του Μαυριά, μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

74' Αλλαγή για την ομάδα μας με τον Kacurri να αποχωρεί και τον Πέϊο να μπαίνει στο ματς. Μετά από ένα λεπτό ο Φροξυλιάς μπήκε αντί του Μασούρα.

71' Ο Atef έκανε μια ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή, πλάσαρε με την μπάλα να σταματάει σε χέρι αμυντικού με τον Αιγύπτιο επιθετικό της ομάδας μας να διαμαρτύρεται για πέναλτι. Ο διαιτητής Κατοίκος, έδειξε συνέχεια στο ματς, με τον Atef να αποκομίζει την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

70' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Αντωνακόπουλο να περνάει στο ματς αντί του Ανάκογλου.

67' Επικίνδυνο γύρισμα του Efford απ' τα αριστερά, ο τερματοφύλακας απομακρύνει την μπάλα με δυσκολία σε κόρνερ.

66' Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Barata να περνάει στο παιχνίδι αντί του Μπουτσάκη.

55' Πρώτη κίνηση απ' τον πάγκο για την ομάδα μας, με τον Ramez να περνάει στο ματς αντί του Μανουσάκη.

52' Κόρνερ του Μπούση, ο Μανουσάκης πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

50' Ο Μαυριάς με πλασέ στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Κυνηγόπουλος σούταρε με τον Καλογεράκη να αποκρούει.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου μέρους.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

33' Ο Efford μπήκε απ' τα αριστερά στην περιοχή, σούταρε με την μπάλα να περνάει λίγο έξω.

24' Σέντρα του Bote η μπάλα απευθείας στα χέρια του Καπούταγλη.

Δύο γκολ πολύ νωρίς κατά της ομάδας μας, κάτι που δυσκολεύει πολύ το έργο της σήμερα. Υπάρχει πάρα πολύς χρόνος ακόμη όμως ώστε να βγει η απαιτούμενη αντίδραση.

20' ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή. Ο Μυτίδης με προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μαυριά, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.

17' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μανουσάκη η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.

14' Ο Efford πήγε να βγει τετ α τετ με τον διαιτητή να σταματάει την φάση για οφσάιντ. Λανθασμένη υπόδειξη καθώς ο Αμερικανός έφευγε από κανονική θέση, όπως μαρτυρούν και τα replay της ΕΡΤ.

12' ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή. Ο Μυτίδης  προσπερνάει τον Μαζουλουξή, σηκώνει προς τον Μαυριά όπου κατεβάζει την μπάλα και με ένα δυνατό σουτ γράφει το 1-0.

10' Επικίνδυνη κεφαλιά του Μυτίδη, ο Καλογεράκης πέφτει και αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.