Ο Εργοτέλης απέσπασε έναν βαθμό απ' τα Γιάννενα όπου αν και προηγήθηκε δύο φορές με τον Efford και τον Ροβίθη δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του προβάδισμα γνωρίζοντας στο τέλος την ισοφάριση, σε ένα παιχνίδι που είχε πολλές φάσεις, καλό ρυθμό και γκολ. Εκεί που στέκεται η ομάδα μας είναι στο ανύπαρκτο πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής της αναμέτρησης, απόφαση που έδωσε την δυνατότητα στον ΠΑΣ να ισοφαρίσει.

Τέλος στο παιχνίδι.

92' Ο Leo Baptsista με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στον Κατσιμήτρο που πέφτει και μπλοκάρει ενστικτωδώς πάνω στην γραμμή.

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

84' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Ξύδα να μπαίνει στην θέση του Νικολιά.

83' Ο Barata περνάει στο παιχνίδι αντί του Efford.

82' Ο Προβυδάκης εκτελεί απευθείας φάουλ λίγο έξω απ' την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Χουτεσιώτη.

Καθώς μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι έχει αποκτήσει απίστευτα γρήγορο ρυθμό, με τους παίκτες του ΠΑΣ να πιέζουν για την ανατροπή την ώρα που η ομάδα μας προσπαθεί να εκμεταλλευτεί κάθε ιδανική στιγμή για να ξεφύγει στην αντεπίθεση.

78' Η μπάλα στρώθηκε στον Naumets όπου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

74' Ο Μπουτσάκης πέρασε στο ματς αντί του Γροντή.

73' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Ο Παμλίδης κοντρολάρει, κάνει το βολέ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Κατσιμήτρο να βρίσκεται εκτός θέσης και να μην προλαβαίνει την μπάλα.

68' Διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Παμλίδης με κεφαλιά αναγκάζει τον Κατσιμήτρο να κάνει μια μεγάλη απόκρουση ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Νικολιάς με σέντρα-σουτ είδε την μπάλα να απομακρύνεται και πάλι απ' τα χέρια του τερματοφύλακα μας.

66' Αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Λιάσσο να περνάει αντί του Σιώντη.

65' Ο Bruce έξω απ' την περιοχή σουτάρει με τον Χουτεσιώτη να πέφτει και να μπλοκάρει εύκολα.

58' ΓΚΟΟΟΟΟΛ με τον Ροβίθη!! Η ομάδα μας παίρνει και πάλι κεφάλι στο σκορ. Ο Kwateng βρήκε εκπληκτικά τον Μπούση μέσα στην περιοχή, με τον τελευταίο να κόβει στον επερχόμενο Ροβίθη ο οποίος με πλασέ, σε κενή εστία έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Εργοτέλη.

Για μια ακόμη φορά καταλογίζεται ανύπαρκτο πέναλτι σε βάρος της ομάδας μας. Ο διαιτητής υποστήριξε ότι η μπάλα βρήκε το χέρι του Προβυδάκη χωρίς να υπάρχει επαφή γεγονός που ξεσήκωσε διαμαρτυρίες απ' τους ''κιτρινόμαυρους''.

54' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Ο Παμλίδης κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

53' Επικίνδυνη σέντρα του Αποστολόπουλου ο Κατσιμήτρος πέφτει και αποκρούει δύσκολα καθώς η τροχιά της μπάλας φαίνεται να τον αιφνιδίασε.

51' Δυνατό σουτ του Kwateng έξω απ' την περιοχή αποκρούει ο Χουτεσιώτης αλλά δεν μπλοκάρει, με τον Ροβίθη να θέλει να διεκδικήσει την μπάλα αλλά να συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ.

46' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Λέο στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα Γιάννενα.

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

42' Ο Ιατρούδης δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει στο ματς, μετά από χτύπημα στο γόνατο σε διεκδίκηση της μπάλας.  Αποχωρεί υποβασταζόμενος απ' τους ανθρώπους της ομάδας. Την θέση του θα πάρει ο Ροβίθης.

38' Δυνατό σουτ του Μπούση έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

36' Ο Νικολιάς με χαμηλή συρτή σέντρα βρήκε τον Naumets όπου με δυνατό πλασέ έστειλε την μπάλα έξω.

33' Φάουλ του Pitu απ' τα δεξιά, κεφαλιά και πάλι απ' τον Σκόνδρα λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

29' Σέντρα του Νικολιά κεφαλιά του Σκόνδρα σκαστή, η μπάλα φεύγει εκτός.

28' Ο Bruce χτύπησε στο χέρι και αποχώρησε για λίγο απ' το παιχνίδι.

23' Δυνατό σουτ του Σιόντη η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

18' ΓΚΟΟΟΟΛ με τον Efford!! Η φάση ξεκίνησε από κόρνερ για τον ΠΑΣ. Η μπάλα βγήκε έξω απ' την περιοχή και εκεί ο Τσέλιος στον χώρο του κέντρου αφού έκλεψε την μπάλα, έδωσε στον Αμερικανό ο οποίος σημάδεψε τον Kwateng όπου έτρεξε στο ανοιχτό γήπεδο, έπιασε ανοργάνωτη την άμυνα των γηπεδούχων πάσαρε και πάλι στον πρώτο ο οποίος απέναντι απ' τον Χουτεσιώτη τελείωσε ορθά την φάση, σκοράροντας.

12' Προσπάθεια απ' τον Παμλίδη να βγάλει μια καλή μπαλιά μέσα στην περιοχή, ο Κατσιμήτρος πέφτει στα πόδια του και απομακρύνει τον κίνδυνο.

9' Καλή στιγμή για την ομάδα μας! Ο Προβυδάκης έβγαλε την σέντρα από δεξιά, με τον Τσέλιο να παίρνει την κεφαλιά αναγκάζοντας τον Χουτεσιώτη σε μια δύσκολη απόκρουση.

4' Μακρινό σουτ του Καρτάλη η μπάλα περνάει εκτός.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!!

Στο σημερινό παιχνίδι όπως και με τα Τρίκαλα ο Bruce φοράει το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Οι δύο ενδεκάδες μαζί με τους διαιτητές κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Όλα είναι έτοιμα για την έξοδο των ομάδων απ' τα αποδυτήρια και την έναρξη του παιχνιδιού.

Οι παίκτες του Εργοτέλη βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο κάνοντας την απαραίτητη προθέρμανση.

Στο πλαίσιο της 3ης στροφής της Super League 2, η ομάδα μας φιλοξενείται απ' τον ΠΑΣ Γιάννενα στο γήπεδο των Ζωσιμάδων.

Διαιτητής: Κουκούλας Παναγιώτης

Βοηθοί: Κωτούλας Νικόλαος, Τυριακίδης Νικόλαος, Μαυρίδης Θωμάς

ΠΑΣ Γιάννενα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσίωτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Pitu (Baptiste 46'), Σιόντης (Λιάσσος 65'), Νικολιάς (Ξύδας 84'), Καρτάλης, Naumets, Παμλίδης

Αναπληρωματικοί: Γιαννικόγλου, Ξύδας, Baptiste, Οικονομόπουλος, Ζιούλης, Λιάσσος, Λώλης

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Πέϊος, Dominik, Bruce, Γροντής (Μπουτσάκης 75'), Τσέλιος, Efford (Barata 82'),  Ιατρούδης (Ροβίθης 42' λ.τρ), Kwateng

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Βουτσάς, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Barata, Kacurri, Ροβίθης