Ο Εργοτέλης σκόνταψε στα Περιβόλια κόντρα στον Πλατανιά όπου μ ένα γκολ που σημείωσε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Λουκίνα ηττήθηκε με σκορ 1-0. Παρά την πολύ καλή παρουσία που είχε η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει κάτι θετικό από την Χανιώτικη ομάδα.

Τέλος του παιχνιδιού

93’ Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά στην θέση του Λουκίνα ο Πουρζιτίδης

92’ Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Μπουρσέλη η μπάλα έφυγε άουτ

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων που δείχνει ο 4ος διαιτητης του παιχνιδιού.

Οι παίκτες των γηπεδούχων πέφτουν συνεχώς στο έδαφος προσπαθώντας να σπάσουν το ρυθμό του Εργοτέλη και παράλληλα  να ροκανίσουν το χρόνο.

84' ο Παπανικολάου αποχωρεί από το παιχνίδι και την θέση του θα πάρει ο Σμυρλάκης

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού. Ο Εργοτέλης έχει τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού προσπαθεί να δημιουργήσει ωστόσο ο Πλατανιάς έχει γυρίσει πίσω κλείνοντας τους διαδρόμους για να διατηρήσει το υπέρ του σκορ.

80' Ο Kαπνίδης είναι ο παίκτης που θα περάσει στο παιχνίδι και θα φυγει ο Patrick Bahakack

Ο Νικόδημος Παπαβασιλείου ετοιμάζει μια ακομα αλλαγή θέλοντας να κάνει ακομα πιο επιθετική την ομάδα μας.

Ιδιαίτερα μαχητικοί οι παίκτες μας προσπαθούν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για να φτάσουν στην ισοφάριση. Κυνηγούν με αξιώσεις ένα γκολ.

71' Ο Γιάννης Ιατρούδης σουτάρει από την καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων με τον τερματοφύλακα του Πλατανιά να διώχνει σε κορνερ

68' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά στην θέση του Λάζιτς ο Γκατσολάρι.

63' Κίτρινη κάρτα στον Μανουσάκης

Έχει αλλάξει το σκηνικό στα Περβόλια ο Εργοτέλης μετά και τις αλλαγές έχει γίνει πιο επιθετικός έχει την υπεροχή και ελέγχει το παιχνίδι.

58' Σουτ εξω απο την περιοχή του Ηλία Τσέλιου ο τερματοφύλακας του Πλατανιά διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

54' Γρήγορα γρήγορα και η δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας. Φεύγει απο το παιχνίδι ο Κώστας Οικονόμου και την θέση του μπαίνει ο Δημήτρης Γροντής.

46' Ξεκίνησε το δευτερο ημίχρονο στο γήπεδο των Περιβολίων με μια αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Νικόδημος Παπαβασιλείου περνάει στο παιχνίδι τον Γιώργο Μανουσάκη στην θέση του Μανόλη Ροβίθη.

Η υπεροχή του Πλατανιά από το 20' του παιχνιδιού και έπειτα έφερε καρπούς . Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα και να πάνε στ' αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ υπέρ τους.

45' Γκολ 1-0 από αριστερά όπως επιτίθεται ο Πλατανιάς ο Λουκίνας  με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κατσιμήτρου.

37' Ένα φάουλ που κέρδισε ο Πλατανιάς έξω από την περιοχή εκτέλεσε ο Λατιτς ο Παπανικολάου έγινε αποδέκτης της μπάλας σούταρε με τον Κατσιμήτρο ν αποκρούει την μπάλα διατηρώντας το μηδέν στην εστία του.

Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει τα ηνία του παιχνιδιού και προσπαθούν με αξιώσεις να φτάσουν στην εστία της ομάδας μας

24' γύρισμα του Ποζαντζίδη ο Παπανικολάου σουτάρει η μπάλα φεύγει άουτ .

21' μακρινό σουτ από τον Λάζιτς εδιωξε σε κόρνερ ο Κατσιμήτρος

Πιέζει ψηλά ο Πλατανιάς γεγονός που δυσκολεύει την προσπάθεια των παικτών μας.

Οι παίκτες  μας προσπαθούν να δημιουργήσουν της προϋποθέσεις προκειμένου να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία.

10' Έχουν συμπληρωθεί τα πρώτα δέκα λεπτά χωρίς κάποια σημαντική φάση ανάμεσα στις δυο εστίες.

Πρώτο πεντάλεπτο του παιχνιδιού και οι δυο ομάδες έχουν μπεί δυναμικά και προσπαθούν να επιβάλουν το ρυθμό του και να δημιουργήσουν.

1' Ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Βάτσιος σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού.

Φίλοι της ομάδας μας έχουν έρθει από το Ηράκλειο προκειμένου να σταθούν στο πλευρό  των παικτών μας σ αυτό το σημαντικό παιχνίδι. Από την θύρα 4 του γηπέδου των Περιβολίων δίνουν  το δικό τους παλμό στο παιχνίδι.

Οι παίκτες και των δυο ομάδων έχουν παραταχθεί στο κέντρο του γηπέδου.

Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού στο γήπεδο των Περιβολίων.

Η προθέρμανση της ομάδος μας έχει ολοκληρωθεί και οι παίκτες μας έχουν μπει στα αποδυτήρια για την έναρξη του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτικής Αττικής) – Δελής (Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)

Οι συνθέσεις

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Βασιλειάδης, Ουες Αμπτούλ, Ποζατζίδης, Τσιαμούρης, Lazic, Majic, Καραγκούνης, Ledes Boscetti, Λούκινας, Pedromo, Παπανικολάου

Αναπληρωματικοί: Golz, Πουττζιτίσης, Παπουτσογιαννόπουλος, Σμυρλάκης, Αμπνέλ, Ποζατζίδης, Γκατσολάρι

Εργοτέλης (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Bahanack, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Μπάτσιος, Bruce, Τσέλιος, Ιατρούδης, Μπουτσάκης, Ροβίθης, Efford

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Γροντής, Προβυδάκης, Kacurri, Μανουσάκης, Καπνίδης, Χατζηδίμπας