Παρά την προσπάθεια οι κιτρινόμαυροι δεν κατάφεραν να μπουν με το δεξί στο πρωτάθλημα Νέων της Super League 2 καθώς στην πρεμιέρα ηττήθηκαν από τον Λεβαδειακό στο Μαρτινέγκο με σκορ 1-0.

Ένα αποτέλεσμα που αδικεί την ομάδα μας βάση της εικόνας της στο αγωνιστικό χώρο αλλά και απο το γεγονός ότι το γκολ το οποίο πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι σημειώθηκε μόλις στο προτελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας με αμυντικό προσανατολισμό δυσκόλεψαν το παιχνίδι μη αφήνοντας τους παίκτες μας ν αναπτύξουν το παιχνίδι τους.

Στο πρώτο ημίχρονο η πρώτη καλή ευκαιρία δημιουργήθηκε στο 33’ όταν από μπαλιά του Αλεξάκη και σέντρα του Λούσι από δεξιά ο Αζίζι από το σημείο του πέναλτι δεν κατάφερε να σκοράρει.

Τρία λεπτά αργότερα σουτ του Τσιώλης από δεξιά απέκρουσε ο Ψιμόπουλος.

Στο 42’ βαθιά μπαλιά από τον Αλεξάκη δεν πρόλαβε ο Λούσι κάτω από την πίεση δυο αμυντικών του Λεβαδειακού.

Τελευταία καλή στιγμή για το πρώτο ημίχρονο στο 44’ με τον Αλεξάκη να εκτελεί φάουλ ο Λούσι να στρώνει την μπάλα στον Πλαϊτάκη η κεφαλιά του οποίου έφυγε ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του αντιπάλου τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό είχε καθολική υπεροχή ευκαιρίες και ένα δοκάρι.

Στο 53’ Φαουλ από τον Αλεξάκη και πλασέ του Πλαϊτάκη άουτ.

Πολύ καλή στιγμή στο 57’ όταν ο Λούσι έβγαλε την σέντρα και ο Αζίζι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι χάνοντας έτσι την ευκαιρία ν ανοίξει το σκορ.

Στο 85’ ο Κομνηνός εκτέλεσε φάουλ ο Σταματάκης πήρε την πρώτη κεφαλιά ο Λούσι την δεύτερη και η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ. Την ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά του Αζίζι στο 90’ μετά από σέντρα του Κομνηνού αυτή την φορά.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 94’ ο Παντίσκος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Ψιμόπουλος, Λούσι Βενεράκης (57’ Στεφανάκης), Πλαϊτάκης, Θεοδωράκης, Πάγια (57’ Κομνηνός) , Χαϊντίνη (75’ Σταματάκης), Κουτάντος (80’ Μεχμετάϊ), Αζίζι, Αλεξάκης( 80’ Μπερνίκου), Καπουράνης

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Σιμιστάρας, Λαλιάτσας, Σπίρι, Κολιμάτσης, Πούλος, Μόλες, Μυτάκης, Λεχουρίτης (57’ Λέτης), Τσιώλης (87’ Κουκοδήμος), Βαγγέλωβ(73’ Μούτσος), Παντίσκος,