Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι που έδωσε σήμερα η Κ19 του Εργοτέλη στα Χανιά επί της ομώνυμης τοπικής ομάδας.

Οι κιτρινόμαυροι δεν συνάντησαν ιδιαίτερη δυσκολία και επικράτησαν με σκορ 7-0. Οι παίκτες του Λευτέρης Κορνάρου παρουσιάστηκαν σοβαροί έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και κατάφεραν να πετύχουν ένα μεγάλο σκορ.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 7’ με τον Αλεξάκη να εκτελεί κόρνερ και τον Αζιζι με κεφαλιά να γράφει το 0-1.

Στο 23΄ο Αλεξάκης με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τ αριστερά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Στο 31’ σε κόρνερ που εκτέλεσε ο Αλεξάκης ο Κόλα με κεφαλιά έκανε  0-3 ενώ επτά λεπτά αργότερα σε σέντρα του Στεφακάκη ο Χαϊντίνι αυτή την φορά έκανε τέσσερα τα τέρματα για τον Εργοτέλη.

Και στο  43’ μετά από ατομική προσπάθεια του  Σταματάκη και πάσα στον Θεοδωράκη το τελευταίος  πέτυχε το 0-5

Στην επανάληψη του παιχνιδιού ουσιαστικά έγινε μια συντήρηση δυνάμεων με τον Αρχοντάκη στο 85’ να σουτάρει εξω από την περιοχή και να σημειώνει το  0-6

Το τελικό 0-7 έγινε στο  88’ όταν Μπερνίκου και Σταματάκης έπαιξαν το 1-2 με τον τελευταίο στέλνει και πάλι την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

ΧΑΝΙΑ: Τριανταφυλλάκης, Dyrmishi, Κιμινουλάκης (60’ Κρασουδάκης), Λενταράκης, Ζαχαριουδάκης, Σκουλάς, Μαντσέλι(62’ Σαμπένι) Μαρκουλάκης (74’ Ψαριανός), Φραγκούλης (74’Λένα), Νικολουδάκης, Οικονομόπουλος,

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Βλαχάκης, Στεφανάκης (60’ Μπλουσάι), Βενεράκης(46’ Μεχμετάϊ), Κόλα, Θεοδωράκης, Αρχοντάκης, Χαϊντίνι, Δασκαλάκης(70’ Μπερνίκου), Αζίζι (70’ Πάγια), Αλεξάκης(46’ Σαφακιανάκης), Σταματάκης