Μετά από ένα δυνατό φιλικό αγώνα ο οποίος πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Λίντο η Κ19 του συλλόγου μας έχασε από τον Ρεθυμνιακό με σκορ 2-1.

Οι παίκτες μας άφησαν πολύ θετικά μηνύματα με την εικόνα τους στο γήπεδο, είχαν υψηλό ρυθμό και  πρεσιγκ καθ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, δημιουργώντας ευκαιρίες και έχοντας ένα χαμένο πέναλτι, ωστόσο δέχτηκαν δυο γκολ από στημένες φάσεις.

Μόλις στο 12’ η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κοτσίνη. Τη  εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Νικολακάκης με τον τερματοφύλακα του Ρεθυμνιακού Κελαϊδή  να αποκρούει την μπάλα.

Στο 31’ οι φιλοξενούμενη κατάφεραν ν ανοίξουν το σκορ με το Φράγκο ενώ τρία λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Μερτίρι έκανε το 0-2

Στο 58’ Πλασέ  Πακιουδάκης από την γωνία της μεγάλης περιοχής  εστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία μειώνοντας σε 1-2.

Αξίζει  βέβαια να σημειώσουμε ότι οι κιτρινόμαυροι έχασαν πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ με  τους Νικολακάκη Πακιουφάκης, Σπυριδάκης

Κ19 Εργοτέλη: Ψιμόπουλος, Ραφαέλο, Πατελάκης, Βουϊδασκης, Τσαμανδιώτης, Κοτσίνης, Σπυριδάκης Ι, Σπυριδάκης Μ. Πακιουφάκης, Νικολακάκης, Αρντίτ

Έπαιξαν ακόμα οι: Ιατράκης, Κουτάντος, Τσέρος, Ανδρουλάκης, Τσαμπουράκης, Περσκεφά, Ρεθυμιωτάκης, Παρασύρης, Φραγκιαδάκης, Παρασκάκης

Ρεθυμνιακός: Κελαϊδής, Βρεττός, Σουζλάκης, Γεωργούλης, Αιχμαλωτίδης, Χαλκιαδάκης, Φράγκος, Κλείδης, Τσομολάρι, Μαγγος, Μερτίρι

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Μανιαδάκης, Γαλέρος, Βαρουξάκης, Γάσπααρης, Ντεσκα, Χύσκο Χ. Χύσκο Ν. Κοσκινάς