Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Κ19 του συλλόγου μας η οποία επικράτησε αυτή την φορά του Πλατανιά με σκορ 1-0.

Οι κιτρινόμαυροι πρόσθεσαν ένα ακόμα τρίποντο στο ενεργητικό τους πολύ πιο εύκολα απ ότι δείχνει το τελικό 1-0. Οι παίκτες του Βασίλη Πλεσίτη είχαν καθ όλη την διάρκεια τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ ενώ είχαν και ένα δοκάρι.

Στο 14’ η πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι με τον Αλεξάκη να εκτελεί φάουλ ο Πλαϊτάκης να πιάνει την κεφαλιά για να διώξει ο Πεντακάκης. Στο 18’ Σουτ από τον Κομνηνό έφυγε λίγο άουτ.

Το σκορ άνοιξε στο 35’ μετά από κεφαλιά του Πλαϊτάκη σε φάουλ που εκτέλεσε ο  Αλεξάκης

Στην επανάληψη του παιχνιδιού οι κιτρινόμαυροι ανέβασαν ακόμα περισσότερο στροφές χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες.

Στο 68’ ο Αλεξάκης με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ ενώ στο 77’ σουτ του Κομνηνού έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πλατανιά. Τρία λεπτά αργότερα κόρνερ από τον Αλεξάκη, κεφαλιά του Λούσι άουτ.  Στο 80’ με τον Λουσί, στο 88 με τον Πάγια εξ επαφής έδιωξε με τα πόδια ο Πενταράκης ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Παπαδάκης αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα του Πλατανιά σούταρε στο δοκάρι.

Εργοτέλης: Βλαχάκης, Λούσι, Μαυροειδής, Κεφαλούκος, Πλαϊτάκης, Θεοδωράκης, Κουτάνος, Κουτσογιαννάκης (85’ Κουτεντάκης), Καπουράνης (59’ Παπαδάκης), Αλεξακης (87’ Πάγια), Κομνηνός (90’ Χαϊντίνι)

Πλατανιάς: Πενταράκης, Μαρκαντωνάκης, Κατσαρός, Νιαυραδάκης, Λάμπτσε, Σμυρλάκης, Γιακουμάκης, Στεφανίδης, Δρικάκης, Αλιφιεράκης (85’ Σπαχής), Πελτέκης