Δίχως κάποιο τέρμα (0-0) και με λίγες καλές φάσεις να έχουν καταγραφεί ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στα Τρίκαλα. Ο Εργοτέλης απέσπασε λευκή ισοπαλία στο εκτός έδρας ματς στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 2, παίρνοντας έναν βαθμό φτάνοντας έτσι τους δέκα συνολικά. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όπου κυνήγησε περισσότερες φορές το γκολ, χωρίς όμως αυτό τελικά να επιτευχθεί.

Το φιλμ του παιχνιδιού:

Τέλος παιχνιδιού.

90' Φάουλ απ' τον Τσέλιο, ο οποίος βλέπει την δεύτερη κίτρνη κάρτα με αποτέλεσμα να δεχθεί κόκκινη και τον Εργοτέλη να μένει με δέκα στα τελευταία λεπτά.

Τελευταίες στιγμές στο ματς.

78' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Conraad μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Μανουσάκη.

76' Ο Τσέλιος έπεσε μέσα στην περιοχή μετά από μονομαχία με αντίπαλο αμυντικό, με τον ίδιο να ζητάει πέναλτι, ο διαιτητής ωστόσο έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

72' Ο Σταματής βρέθηκε στην περιοχή αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό, με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει.

71' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Ποζατζίδη να μπαίνει στο ματς αντί του Σερβιλάκη.

69' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη! Ο Κεχαγιάς κάνει χέρι λίγο έξω απ' την περιοχή και δέχεται την κίτρινη κάρτα. Ο Μπουρσέλης αναλαμβάνει την εκτέλεση, με τον ίδιο να στέλνει την μπάλα χαμηλά στα χέρια του Γιακουμή ο οποίος φάνηκε να χάνει τον έλεγχο αλλά πρόλαβε να μπλοκάρει πριν μπει στην φάση ο Κωστανάσιος.

65' Αλλαγή για τα Τρίκαλα με τον Ελευθεριάδη να μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Σκόνδρα.

63' Σουτ του Πέϊου η μπάλα φεύγει άουτ.

62' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Αποχωρούν οι Appi και Πατρινός και την θέση τους παίρνουν οι Κωστανάσιος και Μπουτσάκης.

57' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Ευθυμίου να βγαίνει και να δίνει την θέση του στον Φασίδη.

56' Βαθιά μπαλιά του Πέϊου, ο Σερβιλάκης προσπαθεί να μπει στην φάση με τον Γιακουμή όμως να μπλοκάρει πριν κάνει την προβολή ο αμυντικός της ομάδας μας.

50' Ωραία ενέργεια απ' τον Κατσούρι απ' τα αριστερά περνάει έναν αντίπαλο, βγάζει την σέντρα με την μπάλα να απομακρύνεται πριν φτάσει στον Πατρινό.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Γιάννης Ταουσιάνης ρίχνει στο ματς τον Μπουρσέλη αντί του Κοκκίνη, για το δεύτερο ημίχρονο. Πρώτη αλλαγή και για τα Τρίκαλα, με τον Πέλκα να αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Αλμπάνη.

Δίχως καθυστερήσεις ο διαιτητής Καλατζής στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Ημίχρονο χωρίς σκορ στο Δημοτικό στάδιο Τρικάλων.

40' Κίτρινη κάρτα στον Πέϊο.

38' Στατική φάση για τους γηπεδούχους, με τον Παπαγεωργίου να γεμίζει στην περιοχή αλλά ο Κατσιμήτρος βρισκόταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.

35' Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο.

30' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Νιάρο η μπάλα περνάει πάνω απ' τα δοκάρια του Κατσιμήτρου.

21' Σέντρα του Τσέλιου ο Μανουσάκης δεν πιάνει καλά το σουτ, με την μπάλα να φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

15' Δυνατό σουτ του Σταματή έξω απ' την περιοχή ο Κατσιμήτρος αποκρούει στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

11' Κόρνερ για τον Εργοτέλη, με τον Τσέλιο να βρίσκει τον Πέϊο που ήταν ελεύθερος, έκανε ένα κοντρόλ σούταρε με τον Γιακουμή να μπλοκάρει.

5' Στημένη φάση για την ομάδα μας, αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή. Ο Τσέλιος αφήνει στον Κατσούρι με τον τελευταίο να γεμίζει εκεί που προσπαθεί να μπει στην φάση ο Μανουσάκης με τον αντίπαλο γκολκίπερ ωστόσο να μπλοκάρει την μπάλα, κερδίζοντας και φάουλ απ' τον κιτρινόμαυρο επιθετικό.

Το ματς ξεκίνησε!

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του πρώην ποδοσφαιριστή των Τρικάλων που έφυγε απ' τη ζωή πρόσφατα, Παύλου Βαγγέλη ο οποίος είχε θητεύσει την ομάδα των Τρικάλων.