Λευκή ισοπαλία ανάμεσα στην ομάδα μας και στα Χανιά σε ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις και μονομαχίες. Οι «κιτρινόμαυροι» στάθηκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν ευκαιρίες που μπορούσαν να μετουσιωθούν σε γκολ .

Το φιλμ του παιχνιδιού

Τέλος αγώνα.

90’ Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88’ Ο Bajrovic εκτελεί απευθείας φάουλ απ’ το ύψος της περιοχής με την μπάλα να φεύγει πάνω απ’ τα δοκάρια.

85’ Ο Ντουμάνης κάνει μια εξαιρετική ατομική ενέργεια, πατάει περιοχή κόβει την μπάλα στο σημείο του πέναλτι με τον Πατρινό να μην βρίσκει γεμάτα την μπάλα και την φάση έτσι να ολοκληρώνεται.

79’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας με τον Αλεξάκη να αντικαθιστά τον Βουτσά που ένιωσε ενοχλήσεις και τον Πατρινό να αντικαθιστά τον Κοκκίνη.

76’ Ο Appi συγκλίνει στην περιοχή και σουτάρει με τον Κουτζαβασίλη να πέφτει δύσκολα στην γωνία του και να μπλοκάρει.

75’ Η ομάδα μας πιέζει και προσπαθεί να πατήσει με προϋποθέσεις περιοχή.

65’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας, με τους Κουτάντο και Ντουμάνη να αντικαθιστούν τους Κατσούρι και Κωστανάσιο.

64’ Διπλή αλλαγή για τα Χανιά με τους Παράνο και Κολλά να μπαίνουν αντί των Βασιλακάκη και Βάρκα.

55’ Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Appi να αντικαθιστά τον Neral.

49’ Ο Τριανταφυλάκος με σέντρα βρίσκει τον Bajrovic  που σουτάρει στην κίνηση στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσέλιου.

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45’ Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

42’ Ο Νεράλ δοκιμάζει σουτ έξω απ’ την περιοχή με τον Κουτζαβασίλη να μπλοκάρει.

34’ Ο Βουτσάς σουτάρει με καλές προϋποθέσεις έξω απ’ την περιοχή η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και φεύγει λίγο πάνω απ’ την εστία. Το κόρνερ απ’ τα αριστερά εκτελεί ο Σερβιλάκης με τον Σαρρή να παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας λίγο έξω την μπάλα.

31’ Ο Σαρρής κόβει εντυπωσιακά τον Βάρκα στην περιοχή και απομακρύνει τον κίνδυνο για την ομάδα μας.

25’ Ο Κοκκίνης κάνει μια ωραία ατομική προσπάθεια μπαίνει απ’ τα δεξιά στην περιοχή, κόβει την μπάλα εκεί που προλαβαίνει να μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

21’ Γυριστό σουτ από τον Βάρκα ο Τσέλιος αποκρούει εντυπωσιακά πέφτοντας χαμηλά στην δεξιά γωνία.

17’ Μακρινό σουτ από τον Βουτσά η μπάλα περνάει πάνω απ’ τα δοκάρια.

8’ Ο Σερβιλάκης στρώνει την μπάλα στον Βουτσά με τον τελευταίο να σουτάρει δυνατά και την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να καταλήγει λίγο δίπλα απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι. Το κόρνερ εν συνέχεια εκτέλεσε ο Νεράλ, με τον Σαρρή να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

7’ Ο Βάρκας έβγαλε την σέντρα απ’ τα δεξιά με τον Bajrovic να κάνει την προβολή με την μπάλα να φεύγει εκτός.