Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ομάδα μας κοντρα στα Χανιά στο δημοτικό γήπεδο των Περιβολίων. Ένα ματς με αρκετές μονομαχίες αλλά και φάσεις για γκολ όπου οι προπονητές και των δυο ομάδων είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεση τους βγάζοντας πολλά συμπεράσματα.

Λήξη του παιχνιδιού.

85' Τρεις ακόμα αλλαγές από τον Γιάννη Ταουσιάννη. Φεύγουν από το παιχνίδι οι Προβυδάκης και Bruce Μπάτζιος και μπαίνουν οι Οικονόμου Κατσούρι και Πέϊος.

80' Νέα αλλαγή για την ομάδα μας. Στην θέση του Ροβίθη ο Σταθόπουλος.

79' Σέντρα απο τον Βρετό κεφαλιά του Λεοζίνιο μπλόκαρε σταθερά ο Κατσιμήτρος

77' Η καλύτερη φάση του παιχνιδιού και είναι για την ομάδα μας . Ωραία σέντρα του Μπουτσάκη στον Ροβιθη ο οποίος πλάσαρε για να μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

74' Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο από δεξιά έδιωξε πολύ ωραία ο Κατσιμήτρος

70' Μπουρσέλης και Βουτσάς οι επόμενες αλλαγές για την ομάδα μας στην θέση των Μπούση και Τσέλιου

60' με τους τεχνικούς των δυο ομάδων να πραγματοποιούν αλλαγές στο παιχνίδι. Τέσσερις για την ομάδα μας και δυο για τους γηπεδούχους. Πιο συγκεκριμένα o Γιάννης Ταουσιάνης έβγαλε από το παιχνίδι τους  Καλογεράκης, Γροντής, Barata και Efford  και πέρασε στην θέση τους, τους  Καλογεράκης, Μπουτσάκης, Ιατρούδης και Kwateng.

56' Συνεργασία Προβυδάκη Barata και σουτ του τελευταίου πάνω στον Λαζαρίδη.

55' Δυνατό σουτ του Λεοζίνιο έξω απο την περιοχή έδιωξε ο Καλογεράκης

52' Σέντρα του Κουσκουνά ο Παναγιωτούδες έπιασε το σουτ για να μπλοκάρει την μπάλα ο Καλογεράκης διατηρώντας το μηδέν στην εστία του.

Ξεκινησε το δευτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές για την ομάδα μας.

Ημίχρονο στο γήπεδο των Περιβολίων με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στ' αποδυτήρια με το σκορ να είναι 0-0 μετά από ένα πρώτο 45λεπτο όπου είχαμε κυρίως παιχνίδι κέντρου με αρκετές  δυνατές μονομαχίες.

44' Ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Efford αρχικά που μπήκε από τα δεξιά γύρισε την μπάλα δεν προλαβε ο Barata ο Ροβίθης πήρε την μπάλα προσπάθησε να ξεφύγει από τους αμυντικούς των Χανιών με τον Πάνο ωστόσο να κερδίζει το φάουλ και να τελειώνει την φάση.

34' Ωραία σέντρα του Γροντή στον Ροβίθη ο οποίος αιφνιδιάστηκε χάνοντας την ευκαιρία.

31' Στην αμέσως επόμενη φάση ο Δημητριάδης σουταρε απο το ημικύκλιο απέκρουσε χωρίς δυσκολία ο Καλογεράκης.

30' Σέντρα σουτ του Efford απο πλάγια θέση η μπάλα σταμάτησε πάνω στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Λαζαρίδη.

25' Διακοπή ενός λεπτό  προκειμένου να πιουν νερό οι παίκτες λόγο της ζέστης που έχει στο γήπεδο και ο Γιάννης Ταουσιάνης άδραξε τις ευκαιρίας να κάνει επισημάνσεις στους κιτρινόμαυρους.

15' Φάουλ κέρδισαν οι γηπεδούχοι λίγο έξω από το ημικύκλιο. Εκτέλεσε ο Δημητριάδης πάνω στο Καλογεράκη που μπλόκαρε σταθερά την μπάλα.

13' Ο Τσέλιος στην πλάτη της άμυνας των Χανιών έβγαλε ωραία σέντρα στον Barata ο τελευταίος στον Efford που όμως δεν προλαβε την μπάλα.

Πρωτο δεκάλεπτο παιχνιδιού χωρίς κάτι σημαντικό με τους παίκτες και τον δυο ομάδων να ψάχνουν τα πατήματα τους.

10' Πρωτο κόρνερ στο παιχνίδι και είναι για την ομάδα των Χανίων. Εκτέλεσε ο Παπαχρήστου, σουτ από τον Μουμιν η μπάλα έφυγε ένα μέτρο από το δεξί κάθετο δοκάρι του Καλογεράκη.

Ο διαιτητης σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού

Εργοτέλης και Χανιά είναι ήδη στην σέντρα του γηπέδου έτοιμοι να ξεκινήσουν το ματς του γηπέδου των Περιβολίων

Οι παίκτες έχουν περάσει στα αποδυτήρια και ετοιμάζονται να βγουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του παιχνιδιού.

Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση της ομάδας μας.

Διαιτητής του παιχνιδιού είναι ο κ. Κουκουράκης με βοηθούς τους κ.κ. Μαυρεδάκης, Κολοκοτρώνης

XANIA: (Αλέκος Βοσνιάδης) Λαζαρίδης, Ανδρέου, Παπαχρήστος (46' Ουνγιαλίδης) , Σωτηράκος, Γρομητσάρης, Πάνος (60' Βρετός), Δημητριαδής (46' Λεοζίνιο), Μουμίν (77' Σελινιωτάκης), Παναγιωτούδης, Κουσκουνάς (82' Μαρτινεζ), Τζιώρας (60' Αρναρέλης)

Αναπληρωματικοί: Λαμπίρης, Καραγεώργης, Κεχαγιάς, Ουνγιαλίδης, Leozinio, Martinez, Σελινιωτάκης, Χυσι, Αρναρέλλης, Βρετός,

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (Γιαννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης (60' Κατσιμήτρος), Προβυδάκης (85' Οικονόμου), Spiriak, Μπάτζιος (85' Πέιος), Μπούσης (85' Κατσούρι), Bruce, Barata (60' Μπουτσάκης), Γροντής (60' Kwateng), Τσέλιος, Effford (60' Ιατρούδης), Ροβίθης (80' Σταθόπουλος)

Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος, Βουτσάς, Πέϊος, Ιατρούδης, Κατσούρι, Σταθόπουλος, Kwateng, Μπουτσάκης, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Ψιμόπουλος, Λούσι.