Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Ρόδο ανάμεσα στον Διαγόρα και τον Εργοτέλη. Ένα αποτέλεσμα που αδικεί την ομάδα μας και σαφώς δεν την αφήνει ικανοποιημένη καθώς κυρίως στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη του αντιπάλου έχοντας περισσότερες ευκαιρίες για να πετύχει ένα τουλάχιστον ακόμα γκόλ.

Το φιλμ του παιχνιδιού:

Τέλος αγώνα.

94' Μακρινό σουτ απ' τον Kwateng η μπάλα περνάει έξω.

92' Σουτ απ' τον Μπουρσέλη η μπάλα φεύγει άουτ.

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερησεις.

88' Μακρινό σουτ απ' τον Τσέλιο η μπάλα ψηλά άουτ.

84' Τελευταία αλλαγή για τον Διαγόρα με τον Καρατάσιο να περνάει στο ματς αντί του Λινάρδου.

83' Αλλαγή για τον Εργοτέλη, με τον Πατρινό να αντικαθιστά τον Conraad.

81' Μακρινό σουτ απ' τον Μανωλάκη η μπάλα πάνω απ' την εστία του Κατσιμήτρου.

79' Αρκετή ένταση στον αγωνιστικό χώρο με αψιμαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών. Κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο Μανουσάκης και ο Dorival.

78' Επικίνδυνο γύρισμα απ' τον Kwateng η μπάλα περνάει παράλληλα απ' την εστία και απομακρύνεται.

77' Μακρινό συρτό σουτ απ' τον Kwateng η μπάλα περνάει άουτ.

75' Ο Εργοτέλης πιέζει και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες για να πάρει ξανά το προβάδισμα.

67' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Bote και Kwateng στο ματς αντί των Μπουτσάκη και Κατσούρι.

64' Ο Εργοτέλης απειλεί! Ο Conraad από αριστερά βγάζει την σέντρα με τον Μπουρσέλη να μην προλαβαίνει, ο Κατσούρι να κατεβάζει την μπάλα και να την αφήνει στον Μπουτσάκη με τον τελευταίο να κάνει ένα καλό σουτ στέλνοντας την μπάλα στα χέρια του Τσέλιου που έπεσε και μπλόκαρε.

60' Δύο αλλαγές για τον Διαγόρα, με τον Μανωλάκη να παίρνει την θέση του Κάκο και τον Αθανασίου να μπαίνει αντί του Μπαστακού.

59' Κίτρινη κάρτα στον Conraad.

57' Δεύτερη κίτρινη κάρτα αντικρίζει ο Κωστούλας και αποβάλλεται μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Κατσούρι. Με δέκα μένουν οι γηπεδούχοι.

56' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουρσέλη να μπαίνει στο ματς αντί του Κωστανάσιου.

53' ΓΚΟΛ για τον Διαγόρα. Ο Κονέ με πλασέ έπειτα από κεφαλιά πάσα του Μπαστακού, απ' το ύψος του πέναλτι ισοφαρίζει.

50' Ο Conraad πατάει περιοχή απ' τα αριστερά και κάνει το σουτ στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.

46' Με δύο αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας. Ο Σμύρνης και ο Κονέ μπήκαν στο ματς αντί του Alaez και του Σελινιωτακη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις. Η ομάδα μας προηγείται 0-1 έπειτα απ' το γκολ του Μανουσάκη (13').

41' Ο Κωστανάσιος με προϋποθέσεις μέσα στην περιοχή αφήνει την μπάλα στον Μανουσάκη ο οποίος κάνει ένα γυριστό σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

30' Ο Conraad μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή κάνει το δυνατό σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

25' Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα η ομάδα μας και προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις για την αντίπαλη άμυνα.

22' Επικίνδυνο γύρισμα απ' τον Κωστανάσιο εκεί που δεν βρίσκεται κάποιος για να βάλει την προβολή.

16' Κίτρινη κάρτα στον Κωστούλα.

13' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή αιφνιδιάζει τον Τσέλιο και στέλνει την μπάλα αφότου αυτή έσκασε μια φορά στο έδαφος στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ!

10' Στημένη φάση για τους γηπεδούχους αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή, με τον Darival να εκτελεί απευθείας στέλνοντας την μπάλα άουτ.

6' Μακρινό σουτ απ' τον Alaez η μπάλα βρίσκει στον Πέϊο και καταλήγει κορνερ, το οποίο εξουδετερώνει εν συνεχεία η κιτρινόμαυρη άμυνα.

Ο Κατσούρι τελευταία στιγμή ρίχτηκε στην αρχική ενδεκάδα απ' τον Γιάννη Ταουσιάνη, καθώς ο Appi που βρίσκονταν σε εκείνη την θέση ένιωσε ενοχλήσεις στον δικέφαλο του δεξιού ποδιού στο ζέσταμα.