Μια ακόμα νίκη αυτή την φορά στην Πάτρα απέσπασε η Κ19 του συλλόγου μας. Η ομάδα μας επιβλήθηκε του αντίστοιχου συγκροτήματος της Παναχαϊκής με 3-0. Οι κιτρινόμαυροι ήταν κυρίαρχοι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετές φάσεις.

Το σκορ άνοιξε με το «καλημέρα» όταν ο Πατρινός στο ντεμπούτο του με την φανέλα του Εργοτέλη κέρδισε πέναλτι  το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αζίζι  γράφοντας το 0-1.

Οι παίκτες μας συνέχισαν με» αέρα» το παιχνίδι δημιουργώντας σημαντικές ευκαιρίες για ν ανεβάσουν το δείχτη του σκορ.

Στο 26’ μετά από κάθετη πάσα του Αλεξάκη  ο Κόλα βγήκε σε θέση βολής  με τον τερματοφύλακα της Παναχαϊκής να διώχνει την μπάλα. Δυο λεπτά αργότερα σε πάσα του Αζιζι ο Κόλα αυτή την φορά βρέθηκε τετ  α τετ με τον τερματοφύλακα σουτάροντας  πάνω από το δοκάρια.

Στο 31' σουτ του Αλεξάκη και στο 34’ σουτ του Πατρινού αντίστοιχα  απέκρουσε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και το 52’ η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της όταν ο Αλεξάκης εκτέλεσε κόρνερ και ο Λουσι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 0-3 σημείωσε ο Αζίζι στο 68’ μετά από κάθετη πάσα του Αλεξάκη.

Παναχαϊκή: Τορνιβούλας, Τάρναρης, Θεοφάνης, Μικές, Βασιλόπουλος (40 λ.τ. Καραπιπέρης), Γασπαρινάτος, Θωμάς, Τάχος, Νέος, Παπαδόπουλος, Θεοφανόπουλος,

Εργοτέλης: Βλαχάκης, Λούσι (83’ Μπλουσάι), Κόλα, Πλαίτάκης, Θεοδωράκης (80’ Βενεράκης), Δασκαλάκης (83’ Αρχοντάκης), Μπερνίκου (72’ Χαϊνίνι), Κουτάντος, Αζίζι, Αλεξάκης (72’ Πάγια), Πατρινός.