Ο Εργοτέλης μετά από επτά σερί θετικά αποτελέσματα, υπέπεσε σε ήττα απέναντι στην Δόξα Δράμας με σκορ 1-0. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού έχοντας την κατοχή και τον έλεγχο, χάνοντας και μεγάλες ευκαιρίες ώστε να μπει η μπάλα στα δίχτυα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και κόντρα στη ροή του ματς κατάφεραν να σκοράρουν με τον Μενσά, παίρνοντας την νίκη.

Τέλος αγώνα.

94' Σουτ του Τσέλιου μετά από ατομική προσπάθεια, η μπάλα στα χέρια του Στεφανάκου.

93' Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Κόρνερ απ' τον Μπουρσέλη απ' τα δεξιά η σέντρα του παίρνει περίεργη τροχιά με τον Στεφανάκο να αποκρούει σε νέο κόρνερ, το οποίο στη συνέχεια πέρασε ανεκμετάλλευτο.

87' Μακρινό σουτ απ' τον Κωστανάσιο ο Στεφανάκος μπλοκάρει.

84' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Bote να παίρνει την θέση του Σερβιλάκη. Παράλληλα τρεις αλλαγές πραγματοποίησε η Δόξα. Φυτόπουλος, Σαμπανίδης και Πινδώνης στο παιχνίδι αντί των Αγγελόπουλο, Μπαράνκο και Μένσα.

83' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Κωστανάσιο από πλάγια θέση να γυρίζει την μπάλα εκεί που ο Μανουσάκης για εκατοστά δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

80' Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο.

76' Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μπουρσέλης σηκώνει την μπάλα μέσα απ' την περιοχή, προς τον Μανουσάκη που ερχόταν με φορά απ' τα αριστερά το σουτ του στην κίνηση όμως καταλήγει στο δοκάρι, μετά από παρέμβαση ξανά του Στεφανάκου.

73' Σέντρα του Μπουρσέλη, κεφαλιά απ' τον Μπάτζιο η μπάλα περνάει λίγο έξω.

71' Κίτρινη κάρτα στον Κουκόλη.

69' Σέντρα του Μπελεβώνη, κεφαλιά απ' τον Μπαράνκο η μπάλα περνάει άουτ.

62' Δύο αλλαγές από τον Γιάννη Ταουσιάνη. Κατσούρι και Κωστανάσιος μπαίνουν στο παιχνίδι αντί των Νεραλ και Μπουτσάκη. Παράλληλα αλλαγή έκανε και η Δόξα, με τον Μπελεβώνη να αντικαθιστά τον Βάντερσον.

61' Γέμισμα του Μπουρσέλη από στημένη φάση, ο Μανουσάκης παίρνει την κεφαλιά με τον Στεφανάκο να μπλοκάρει.

53' Αδύναμο σουτ του Βαντερσον, ο Κατσιμήτρος βρίσκεται σε ετοιμότητα.

50' Γέμισμα του Μπουρσέλη στην περιοχή έπειτα από εκτέλεση φάουλ, Πέϊος και Μανουσάκης δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν την πορεία της μπάλας, αυτή καταλήγει από κόντρες στον Μπάτζιο που σουτάρει αλλά ο διαιτητής σταματάει την φάση για χέρι του τελευταίου.

47' Κόρνερ απ' τον Μπουρσέλη, ο Μανουσάκης πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Στεφανάκος αποκρούει.

Δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Μπουρσέλης και Conraad περνάνε στο ματς αντί των Κοκκίνη και Πατρινό.

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' ΓΚΟΛ για την Δόξα. Ο Μενσά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κάνει το σουτ δίνοντας ύψος στην μπάλα και αυτή καταλήγει στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

43' Χλιαρό μακρινό σουτ του Τσέλιου έξω απ' την περιοχή, άουτ.

37' Μακρινό σουτ απ' τον Τσέλιο η μπάλα στα χέρια του αντιπάλου γκολκίπερ.

33' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μπουτσάκης βγάζει με μια υπέροχη μπαλιά τον Τσέλιο σε θέση τετ α τετ, με τον ίδιο υπό πίεση αμυντικού στην πλάτη του, να μην μπορεί να νικήσει τον Στεφανάκο ο οποίος απέκρουσε με τα πόδια το πλασέ του.

31' Στατική φάση για την Δόξα. Ο Βαντερσον εκτελεί με γέμισμα στην περιοχή και τον Κουκόλη να πιάνει μια καλή κεφαλιά με τον Κατσιμήτρο να βρίσκεται σε ετοιμότητα και να μπλοκάρει.

26' Το κόρνερ εκτελείται απ' τον Μπουτσάκη, ο Μαζουλουξής παίρνει την γυριστή κεφαλιά με τον Στεφανάκο να λέει ξανά όχι και να διώχνει την μπάλα.

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Μανουσάκης απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής πιάνει ένα καλό σουτ με τον Στεφανάκο να αποκρούει με δυσκολία σε κόρνερ.

22' Σουτ του Κοκκίνη μέσα απ' τη περιοχή μετά από ατομική ενέργεια, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται.

15' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Κουκόλη να μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Αγιώτη που τραυματίστηκε.

14' Ο Νεράλ πάει να βγάλει την σέντρα απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο πάει να αιφνιδιάσει τον Στεφανάκο ο οποίος τελικά μπλοκάρει.

4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Σερβιλάκη απ' τα δεξιά ο Στεφανάκος φαίνεται να δυσκολεύεται αλλά τελικά μπλοκάρει την μπάλα.

2' Πτώση του Τσέλιου στην περιοχή, ζητάει πέναλτι η ομάδα μας με τον κ. Βουρνέλη να δείχνει το ματς να συνεχιστεί.