Άνετη επικράτηση για την ομάδα μας κόντρα στον Ηρόδοτο, όπου με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασε στην νίκη (4-1). Ο Εργοτέλης με τον Μανουσάκη στο 11' άνοιξε το σκορ ενώ τα τέρματα διπλασιάστηκαν στο 24' με τον Ιατρούδη. Στο ίδιο τέμπο με πολλές ευκαιρίες και δύο ακόμη γκολ συνεχίστηκε στο δεύτερο μέρος καθώς ο Ροβίθης και ο Bahanack πέτυχαν τα υπόλοιπα γκολ. Ο Ηρόδοτος μείωσε απλά με τον Pinto στο 89'.

Το φίλμ του αγώνα

Τέλος στο Παγκρήτιο.

92' ΓΚΟΟΟΛ και 4-1 για την ομάδα μας!! Σέντρα του Μπουτσάκη ο Bahanack πετάχτηκε και σκόραρε με εκπληκτικό πλασέ.

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Γκολ για τον Ηρόδοτο. Το τέρμα της τιμής πετυχαίνει ο Pinto, ο οποίος με ένα εκπληκτικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κατσιμήτρου.

87' Ο Τσέλιος δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, ο Τσιλιγγίρης αποκρούει.

85' Ο Γκούφας μπήκε στην περιοχή πλάσαρε η μπάλα βρήκε κάπου και κατέληξε κόρνερ.

80' Έχει πέσει ο ρυθμός στο Παγκρήτιο, με τα τελευταία λεπτά να μοιάζουν διαδικαστικά καθώς ο Εργοτέλης κρατάει στα χέρια του την νίκη.

78' Τέλος στις αλλαγές και για τον Γιώργο Λυρώνη με τον Αργκιλέσι να μπαίνει αντί του Τουγλή.

76' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπάτζιο, με δέκα μένει και ο Εργοτέλης.

75' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας με τον Ιατρούδη να δίνει στην θέση του στον Καπνίδη.

73' Αλλαγή για την ομάδα μας με τον Μανουσάκη να βγαίνει και να μπαίνει ο Μπουτσάκης.

72' ΓΚΟΟΟΟΛ και 3-0 για την ομάδα μας!! Ο Ροβίθης που πέρασε σαν αλλαγή νωρίτερα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ απ' το σημείο του πέναλτι.

70' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαλούση η μπάλα λίγο έξω.

65' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Ροβίθη να παιρνάει στην θέση του Γροντή.

62' Άψογη προσπάθεια απ' τον Τσέλιο μέσα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του κατέληξε πάνω απ' τα δοκάρια.

60' Βγαίνει ο Zaborofski και την θέση του παίρνει ο Pinto.

55' Πλασέ του Efford η μπάλα περνάει ελάχιστα εκτός.

51' Τεράστια στιγμή για τον Ηρόδοτο. Ο Γκούφας βρέθηκε απέναντι απ' τον Κατσιμήτρο και από θέση τετ α τετ έστειλε τη μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια.

Ξεκινάει δυνατά και το δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης.

49' Ο Bahanack παίρνει τη μπάλα έπειτα από σουτ που κόντραρε, αλλά το σουτ του σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι από το σημείο του πέναλτι.

48' Δυνατό σουτ του Μανουσάκη η μπάλα ψηλά.

46' Ο Γροντής μέσα στην περιοχή αστόχησε από καλή θέση.

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στο Παγκρήτιο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Εργοτέλη να προηγείται άνετα 2-0 του Ηροδότου που παίζει και με παίκτη λιγότερο.

46' Ο Efford βρέθηκε και πάλι απέναντι απ' τον Τσιλιγγίρη αλλά το σουτ του και πάλι αποκρούστηκε.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

43' Ο Efford μπήκε στην περιοχή έφτασε απέναντι απ' τον Τσιλιγγίρη αλλά το πλασέ του εξουδετερώθηκε.

42' Κίτρινη κάρτα στον Efford.

39' Ο Μπουρσέλης κάνει ένα σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.

37' Διαγώνιο σουτ του Efford η μπάλα στα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα.

34' Ωραίο σουτ του Bruce η μπάλα στην αγκαλιά του Τσιλιγγίρη.

32' Μακρινό σουτ του Zaborfski δεν ανυσηχεί τον Κατσιμήτρο.

30' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρόδοτο με τον Κονέ να βγαίνει λόγω τραυματισμού δίνοντας την θέση του στον Μπαρέττα.

24' ΓΚΟΟΟΛ και 2-0 για την ομάδα μας!! Ο Ιατρούδης πλάσαρε μετά από γύρισμα του Μπουρσέλη με την μπάλα να βρίσκει και σε σώματα  καταλήγοντας στα δίχτυα.

20' Σουτ του Γροντή ψηλά.

18' Ο Μανουσάκης βρέθηκε απέναντι απ' τον τερματοφύλακα του Ηροδότου, πλάσαρε όμως ο Τσιλιγγίρης απέκρουσε.

16' Χλιαρό σουτ του Έφορντ η μπάλα στα χέρια του Τσιλιγγίρη.

Δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα το παιχνίδι για τον Εργοτέλη.

13' Κόκκινη κάρτα στον Νύκταρη. Ο ποδοσφαιριστής του Ηροδότου αντίκρισε την κίτρινη κάρτα αρχικά αλλά εν συνεχεία διαμαρτυρήθηκε με τον κ. Τσαγκαράκη να τον αποβάλλει.

11' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Μανουσάκης με ένα εκπληκτικό σουτ διαγώνια της περιοχής στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Τσιλιγγίρη ανοίγοντας το σκορ.

5' Μακρινό σουτ του Γροντή η μπάλα περνάει εκτός. Θέλησε να αιφνιδιάσει τον Τσιλιγγίρη, ο Γροντής καθώς βρισκόταν αρκετά μέτρα μακριά απ' την εστία του.

3' Σουτ του Ηλιάδη μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.