Λευκή ισοπαλία για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας, κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης αυτή τη φορά. Οι ''κιτρινόμαυροι'' παρά τις απουσίες και τα προβλήματα παρουσίασαν ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο. Έφτασαν αρκετές φορές κοντά στο γκολ με κορυφαία στιγμή αυτή στο 70' όπου ο Εργοτέλης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον διαιτητή ωστόσο να ακυρώνει το τέρμα ως οφσάιντ γεγονός που σήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από τους παίκτες μας αλλά και τους ανθρώπους απ' τον πάγκο της ομάδας μας. Το 0-0 διατηρήθηκε ως το τέλος, με την ομάδα μας να πιέζει μέχρι το σύριγμα τις λήξης χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο.

Τέλος αγώνα. Λευκή ισοπαλία στο Παγκρήτιο.

92' Προβολή από τον Σαρρή, η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.

Η ομάδα μας προσπαθεί να γίνει απειλητική.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

87' Παράλληλη αλλαγή και για τις δύο ομάδες. Ο Κουτάντος μπήκε στην θέση του Mico και από την άλλη ο Βαφειάδης έδωσε την θέση του στον Milic.

79' Γέμισμα του Σερβιλάκη από στατική φάση, ο Κωστανάσιος κινείται στην πορεία της μπάλας με τον Lazarevs ωστόσο να μπλοκάρει πρώτος την μπάλα.

73' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας, με τους Ντουμάνη και Πατρινό να μπαίνουν στο ματς αντί των Νεραλ και Κατσούρρι.

70' Η ομάδα μας πετυχαίνει γκολ το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ. Συγκεκριμένα ο Κωστανάσιος σούταρε με την μπάλα να φτάνει στον Conraad που ακολούθαγε την φάση, με τον τελευταίο μάλλον να την τσιμπάει και να την στέλνει στα δίχτυα. Ο κ. Μαχαίρας θεώρησε ότι ο Ολλανδός βρισκόταν εκτεθειμένος.

63' Ο Κλιγγόπουλος από πλεονεκτική θέση απειλεί με πλασέ που αποκρούει ο Τσέλιος.

62' Σουτ από τον Νταλακούρα η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσέλιου.

59' Τρεις αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Μέσα οι Νταλακούρας, Nazim και Δερμιτζάκης αντί των Κορέλα, Henrique και Helovani.

56' Γρήγορος ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο.

51' Ο Κωστανάσιος βρίσκει χώρο και δοκιμάζει το μακρινό σουτ με τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει.

49' Διαγώνιο σουτ από τον Henrique η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα παράλληλα της εστίας.

47' Ωραία ομαδική προσπάθεια απ' τους ποδοσφαιριστές μας. Ο Neral έπαιξε με τον Conraad, πήρε εν συνεχεία ο Πέϊος με τον τελευταίο να κόβει αριστερά στον Κατσούρι, με την σέντρα του να καταλήγει στα χέρια του Lazarevs.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Με μια αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Γαλεάδη να αντικαθιστά τον Μπεκατώρο.

Οι πρώτες ενδείξεις για τον Ποζατζίδη κάνουν λόγο για θλάση.

Τελευταίο σφύριγμα στο Παγκρήτιο, για το πρώτο μέρος.

44' Σουτ από τον Appi η μπάλα βρίσκει σε σώματα και καταλήγει στον Conraad όπου με μια προσποίηση προσπερνάει έναν αντίπαλο, πλασάρει με τον γκολκίπερ να μπλοκάρει δύσκολα την μπάλα.

40' Ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων. Υπήρξε διαπληκτισμός ανάμεσα στον Appi και σε αντιπάλους με τον διαιτητή να ηρεμεί τα πνεύματα μετά από λίγα λεπτά.

33' Ο Κωστανάσιος έσπασε ωραία την μπάλα στον Neral με τον τελευταίο απ' το ύψος της περιοχής να σουτάρει στην κίνηση, με τον Lazarevs να μπλοκάρει.

30' Ο Donaldoni με πλασέ ανάγκασε τον Τσέλιο να πέσει και να μπλοκάρει.

29' Ο Ποζατζίδης σε σύγκρουση με αντίπαλο έπεσε στον αγωνιστικό χώρο και τραυματίστηκε. Άμεσα μπήκαν στο γήπεδο οι τραυματιοφορείς βγάζοντας τον εκτός με το φορείο, χειροκροτούμενος από τον κόσμο. Ο Νίκος Μπαδήμας, προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή βάζοντας τον Σερβιλάκη στην θέση του.

27' Σουτ από τον Henrique η μπάλα περνάει εκτός.

25' Οι ''κιτρινόμαυροι'' παίζουν στο μισό γήπεδο τους φιλοξενούμενους και προσπαθούν να βρουν διαδρόμους ώστε να γίνουν πιο απειλητικοί.

20' Καλή κυκλοφορία της μπάλας από την ομάδα μας, στα πρώτα είκοσι λεπτά.

17' Κόρνερ απ' τα δεξιά με τον Ποζατζίδη να το εκτελεί. Ο Πέϊος πηδάει πρώτος απ' όλους στην πορεία της μπάλας, με τον Lazarevs να μπλοκάρει.

12' O Κορέλας από το ύψος της περιοχής πλασάρει με την μπάλα να περνάει πάνω απ' τα δοκάρια του Τσέλιου.

8' Κόρνερ από τον Ποζατζίδη, κεφαλιά από τον Κωστανάσιο η μπάλα στα χέρια του Lazarevs.

2' Ωραία ενέργεια από τον Ποζατζίδη, προσπερνάει τρεις αμυντικούς πατάει περιοχή απ' τα αριστερά πλασάρει με την μπάλα να απομακρύνεται.