Η μονομαχία ανάμεσα στην ομάδα μας και την ΑΕΚ Β' ολοκληρώθηκε με λευκή ισοπαλία, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2. Οι ''κιτρινόμαυροι'' συνέχισαν στα θετικά αποτελέσματα πραγματοποιώντας ένα καλό παιχνίδι, από άποψη ρυθμού και δημιουργίας φάσεων χωρίς όμως να έρθει τελικά το γκολ, με τον Εργοτέλη να αποσπάει έναν σημαντικό βαθμό.

Τέλος αγώνα.

90+ Στατική φάση για την ομάδα μας. Ο Ποζατζίδης γεμίζει στην περιοχή με την μπάλα να περνάει ανεκμετάλλευτη και να καταλήγει εκτός.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

86' Τελευταία αλλαγή και για την ομάδα μας, με τον Νεραλ να μπαίνει στο ματς αντί του Κωστανάσιου.

85' Κόρνερ απ' τον Ποζατζίδη, γυριστή κεφαλιά απ' τον Πέϊο η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

84' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Γιούση και τον Μιτάι να βγαίνουν κκαι την θέση τους να παίρνουν οι Μπούσης και Πάρρας.

79' Ο Γιούσης με κεφαλιά απειλεί, αλλά ο Τσέλιος είναι πάλι εκεί και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα.

77' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να μπαίνει με προϋποθέσεις στην περιοχή και φτάνοντας απέναντι απ' τον γκολκίπερ πλασάρει με τον τελευταίο να αποκρούει δύσκολα.

76' Τελικά, ο Μπουτσάκης δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει και αντικαθίστατο από τον Hossam.

75' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι καθώς ο Μπουτσάκης είναι κάτω και πονάει μετά από χτύπημα αντιπάλου.

73' Γυριστή κεφαλιά από τον Ιατρούδη, ο Τσέλιος αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

68' Ακόμη μια αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Ιατρούδη να μπαίνει αντί του Κοσίδη, με τον πρώην ''κιτρινόμαυρο'' ποδοσφαιριστή να ακούει και το χειροκρότημα από την κερκίδα.

66' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας, με τους Ποζατζίδη και Πατρινό να μπαίνουν στο ματς αντί των Conraad και Σερβιλάκη.

60' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγήκαν οι Μπάμπης και Χριστόπουλος και πέρασαν οι Garcia και Jerolemou.

50' Πρώτη απειλή στο δεύτερο μέρος για τον Εργοτέλη. Ο Conraad βρίσκει χώρο και σουτάρει με δύναμη έξω απ' την περιοχή με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

46' Αλλαγή στο ημίχρονο για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να αντικαθιστά τον Kwateng.

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+1 Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπη και στον Μπουτσάκη στην ίδια φάση.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

42' Ο Πέϊος με χώρο μπροστά του δοκιμάζει το σουτ από αρκετά μακρινή απόσταση, με τον Χατζηεμμανουήλ να πέφτει και να μπλοκάρει.

38' Μακρινό σουτ από τον Χριστόπουλο η μπάλα πολύ ψηλά άουτ.

30' Σέντρα σουτ από τον Βουτσά η μπάλα στην αριστερή μεριά των διχτύων.

26' Κίτρινη κάρτα στον Βουτσά για φάουλ.

Υπενθυμίζουμε πως ο Νίκος Μπαδήμας δεν έχει στην διάθεση του, τον τραυματία Μπουρσέλη και τον τιμωρημένο λόγω κόκκινης κάρτας στο προηγούμενο ματς Σαρρή.

Χωρίς την μεγάλη φάση στα πρώτα 25 λεπτά στο Παγκρήτιο.

21' Συρτό μακρινό σουτ από τον Χριστόπουλο, αρκετά μέτρα άουτ.

13' Σουτ απ' τον Μπουτσάκη από πλάγια θέση, η μπάλα ψηλά άουτ.

11' Ο Μπουτσάκης απειλεί από στημένη μπάλα λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, με την εκτέλεση φάουλ να βρίσκει στο τοίχος και να απομακρύνεται σε κόρνερ.