Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα μας, αυτή τη φορά στο Παγκρήτιο απέναντι στο Αιγάλεω με σκορ 1-0. Οι ''κιτρινόμαυροι'' μέσα σε δύσκολες καιρικές συνθήκες είχαν μια μεστή παρουσία στον αγωνιστικό χώρο, διατήρησαν καθ' όλη τη διάρκεια τον έλεγχο του ματς, δημιουργώντας παράλληλα πολλές ευκαιρίες μεταξύ των οποίων οι δύο κατέληξαν στο δοκάρι. Το ''χρυσό'' γκολ της αναμέτρησης σημείωσε για ακόμη ένα παιχνίδι ο Κωστανάσιος.

Το φιλμ του αγώνα

Τελευταίο σφύριγμα στο Παγκρήτιο.

90’ Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

Η ομάδα μας διατηρεί το προβάδισμα στα τελευταία λεπτά.

84’ Κίτρινη κάρτα στον Νεραλ.

82’ Ο Νεραλ περνάει στην θέση του Μπουρσέλη μετά κόπων και βασάνων καθώς υπήρξε μπέρδεμα σχετικά με το αν θα γίνει η αλλαγή ή όχι με τον πάγκο της ομάδας μας να διαμαρτύρεται στους διαιτητές οι οποίοι καθυστέρησαν να συνεννοηθούν. Ο Σταύρος Λαμπρακης δέχτηκε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Η χιονόπτωση έχει ξεκινήσει ξανά στο Παγκρήτιο.

75’ Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Οι Παναγιωτου και Πιαστόπουλος βγαίνουν απ’ το ματς και την θέση τους παίρνουν οι Χοτζάλλι και Παπουτσογιανόπουλος.

71’ Ωραία ατομική προσπάθεια απ’ τον Conraad ο οποίος σύγκλινε στην περιοχή, σούταρε δυνατά με τον Σικαλιά να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ πέφτοντας στην αριστερή πλευρά.

68’ Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Conrad να μπαίνει στην θέση του Κοκκίνη.

66’ Πρώτη αλλαγή για το Αιγαλεω με τον Τσιλιγγίρη να αντικαθιστά τον Καλύβα.

Αυτό είναι το τέταρτο γκολ του Κωστανάσιου την εφετινή περίοδο.

58’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Σεβριλάκης με σέντρα βρήκε τον Μπουτσάκη όπου με κεφαλιά ανάγκασε τον Σικαλιά να αποκρούσει με δυσκολία , με την μπάλα να του φεύγει απ’ τα χέρια και τον Κωστανάσιο από κοντά να την σπρώχνει στα δίχτυα για το 1-0!

49’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Μπουτσάκης με γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Στην συνέχεια της φάσης η μπάλα βρίσκει στο σώμα του τερματοφύλακα που είχε πέσει στην πορεία της, με τον Σικαλιά ωστόσο να προλαβαίνει πάνω στην γραμμή και να μπλοκάρει.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Αλλαγή στο ημίχρονο για την ομάδα μας. Ο Μπουτσάκης αντικαθιστά τον Farrag.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

45’ Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

41’ Ωραίο σουτ απ’ τον Βουτσά έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω απ’ την εστία του Σικαλιά.

38’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ’ τον Μπουρσέλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι και περνάει άουτ.

31’ Ο Καθάριος με σουτ έξω απ’ την περιοχή στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

29’ Μικρή διακοπή στο παιχνίδι καθώς ο Τσέλιος χτύπησε σε μονομαχία με αντίπαλο. Λίγα λεπτά μετά το ματς συνεχίζεται με τον τερματοφύλακα της ομάδας μας να επανέρχεται κανονικά.

24’ Γίνεται η αναγκαστική αλλαγή.

Η ομάδα μας αγωνίζεται για λίγο με δέκα παίκτες καθώς ο Mico τραυματίστηκε σε διεκδίκηση της μπάλας με αντίπαλο. Ο τελευταίος έχει αποχωρήσει απ’ τον αγωνιστικό χώρο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, με τον Ποζατζίδη να είναι έτοιμος να τον αντικαταστήσει.

Ο αγωνιστικός χώρος του Παγκρήτιου διατηρείται σε καλά επίπεδα παρόλη την χιονόπτωση. Σε μερικά σημεία βέβαια η μπάλα κολλάει και κάνει δύσκολο το έργο των ποδοσφαιριστών.

14’ Η ομάδα μας σημειώνει γκολ το οποίο ακυρώνεται ως οφσάιντ. Συγκεκριμένα ο Μπουρσέλης εκτέλεσε φάουλ απ’ τα δεξιά με γέμισμα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε από όλους και πήγε στα δίχτυα με τον κ. Κουκουράκη ωστόσο να καταλογίζει οφσάιντ προφανώς σε κάποιον ποδοσφαιριστή που φάνηκε να βρίσκει την μπάλα. Τόσο οι ποδοσφαιριστές όσο και ο πάγκος της ομάδας μας διαμαρτυρήθηκαν έντονα στους διαιτητές, καθώς φάνηκε ότι κανένας παίκτης δεν επηρέασε την πορεία της μπάλας.

13’ Κίτρινη κάρτα στον Καλύβα.

5' Μακρινό σουτ απ΄τον Βουτσά ο τερματοφύλακας του Αιγάλεω μπλοκάρει.

Οι δυο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι αρχίζει.

Το χιονόνερο πέφτει ασταμάτητα στο Παγκρήτιο.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Σερβιλάκης, Ντουμάνης, Mico (Ποζατζίδης 25’ Λ.τρ), Κόλα, Πέϊος, Βουτσάς, Μπουρσέλης (Νεραλ 82’)  Κωστανάσιος, Κοκκίνης (Conraad 68’) Farrag (Μπουτσάκης 46’)

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Appi, Κατσούρι, Conrad, Neral, Hossam, Ποζατζίδης, Αλεξάκης, Μπουτσάκης

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Καλύβας, Πιαστόπουλος, Λάσκαρης, Αρναρέλλης, Καθάριος, Τριμμάτης

Αναπληρωματικοί: Φυλακτός, Τσιτσάρης, Ανδρέου, Παπουτσογιαννόπουλος, Χοτζάλλι, Δακτυλίδης, Ντρενογιάννης, Τσιλιγκίρης, Σταμάτακης

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων) - Πάγκαλος (Λασιθίου)

4ος: Ψυχούλης (Βοιωτίας)