Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο ''Θ. Βαρδινογιάννης'' ανάμεσα στην ομάδα μας και τον Αστέρα Βλαχιώτη. Οι ''κιτρινόμαυροι'' στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνδιού είχαν την υπεροχή και τον έλεγχο, δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για γκολ, όμως από την μια πλευρά οι χαμένες ευκαιρίες και απ' την άλλη η ατυχία καθώς και οι ''κακές'' στιγμές του διαιτητή φάνηκε να στερούν απ' τον Εργοτέλη τους βαθμούς της νίκης.

Τελικό σφύριγμα απ' τον διαιτητή της αναμέτρησης. Λευκή ισοπαλία στο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης.

90+1 Ο Πατρινός πέφτει στην μικρή περιοχή έπειτα από τράβηγμα αντίπαλου. Ο διαιτητής δείχνει το παιχνίδι να συνεχιστεί προκαλώντας ξανά έντονες αντιδράσεις απ' το κιτρινόμαυρο στρατόπεδο.

Έντονες διαμαρτυρίες για καθυστέρηση σε αλλαγές φιλοξενούμενων. Οι παίκτες άργησαν χαρακτηριστικά να βγουν απ' το γήπεδο.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

90' Ο Farrag αντικαθιστά τον Ντουμάνη.

89' Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Βουτσάς γέμισε στην περιοχή και βρήκε τον Πατρινό ο οποίος από θέση τετ α τετ αστόχησε στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα δίπλα απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι.

88' Κίτρινη κάρτα στον Appi.

Ο Εργοτέλης πιέζει για το γκολ.

79' Εκτέλεση φάουλ του Kwateng με γέμισμα στην περιοχή. Ο Πατρινός στο σημείο του πέναλτι πιάνει την γυριστή κεφαλιά αλλά αυτή είναι αδύναμη και δεν μπορεί να απειλήσει αρκετά τον Αθανασόπουλο. Η μπάλα κατέληξε άουτ.

76' Γέμισμα στην περιοχή από στατική φάση, με εκτελεστή τον Ποζατζίδη η μπάλα βρίσκει σε σώματα και δημιουργείται σύγχυση στα καρέ του Αστέρα, με τον διαιτητή τελικά να σφυρίζει επιθετικό φάουλ πριν κάποιος ''κιτρινόμαυρος'' προλάβει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

73' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Ζαϊμι, βγήκε δίνοντας την θέση του στον Nehemya και ο Ρόδης αντικατέστησε τον Παπουλή.

72' Κίτρινη κάρτα στον Ζαϊμη.

71' Αλλαγή για την ομάδα μας, για τέταρτη φορά σήμερα. Ο Μπουτσάκης δίνει την θέση του στον Πατρινό.

Οι κιτρινόμαυροι πιέζουν ψηλά και προσπαθούν συνεχώς να φτάσουν με καλές αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργηθεί η μεγάλη φάση μέχρι στιγμής.

62' Ωραίο σπάσιμο της μπάλας του Βουτσά στα δεξιά, εκεί που ακολουθούσε ο Ποζατζίδης ο οποίος έκανε την συρτή μπαλιά στην περιοχή με τον αντίπαλο γκολκίπερ να μπλοκάρει.

58' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Κοκκίνης και ο Κόλα βγήκαν απ' το ματς και την θέση τους πήραν οι Appi και Hossam.

54' Σέντρα απ' τον Ποζατζίδη, γυριστή κεφαλιά του Conraad η μπάλα περνάει λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.

46' Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης.

Η ομάδα μας ξεκινάει με αλλαγή το δεύτερο μέρος. Ο Kwateng αποχώρησε απ΄το παιχνίδι και την θέση του πήρε ο Κωστανάσιος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+1 Ο Τσίπρας μπήκε με προϋποθέσεις στην περιοχή, σούταρε με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να απομακρύνεται σε κόρνερ.

45' Δύο λεπτα οι καθυστερήσεις.

44' Μακρινό σουτ απ' τον Ζαϊμη η μπάλα πάνω απ' την εστία.

36' Δοκάρι για την ομάδα μας! Ο Mico με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μπουτσάκη στέλνει την μπάλα το δεξί κάθετο δοκάρι ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Conraad σουτάρει δυνατά με τον Αθανασόπουλο να αποκρούει πέφτοντας, σε κόρνερ.

24' Κεφαλιά απ' τον Σάνι ο Τσέλιος μπλοκάρει.

Η ομάδα μας έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο εικοσάλεπτο.

18' Εξαιρετική ενέργεια απ' τον Conraad ο οποίος διεισδύει απ' τα δεξιά στην περιοχή, σουτάρει με δύναμη με τον Αθανασόπουλο να πέφτει στην κλειστή του γωνία και να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

16' Σέντρα απ' τον Αναστασόπουλο κεφαλιά απ' τον Σάνι, ο Τσέλιος σε ετοιμότητα μπλοκάρει την μπάλα.

14' Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους λόγω τραυματισμού. Ο Ντούνης χτύπησε και αντικαταστάθηκε απ' τον Σάνι.

7' Ο Κωστανάσιος κάνει μια ωραία ενέργεια στο ύψος της περιοχής, δοκιμάζει το σουτ καθώς είχε χώρο με τον Αθανασόπουλο να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ. Στην επανάληψη ο Ποζατζίδης εκτέλεσε το κόρνερ απ' τα αριστερά με τον Κόλα να μην βρίσκει για λίγο την μπάλα.

5' Μακρινό σουτ απ΄τον Maisuradze η μπάλα ψηλά άουτ.

3’ Κίτρινη κάρτα στον Maisuradze για φάουλ στον Conraad.