Η ομάδα μας ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στη διαδικασία των play off του πρωταθλήματος, κερδίζοντας σήμερα τον Διαγόρα με σκορ 3-1. Ο Εργοτέλης πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση, άνοιξε το σκορ με τον Κοκκίνη (4') στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε εν συνεχεία την ισοφάριση (Μπαστακός 25') και στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα με γκολ του Μανουσάκη (83') και πέναλτι του Conraad (87'). Οι «κιτρινόμαυροι» έχασε παράλληλα αρκετές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να είχαν κάνει ακόμη ευρύτερο το σκορ, με τον Μανουσάκη επίσης να αστοχεί και σε άλλο πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος αγώνα.

93' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξή.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερησεις..

87' Πέναλτι ξανά για την ομάδα μας! Ο Kwateng ανατράπηκε στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει ξανά την άσπρη βούλα. Ο Conraad ανέλαβε αυτή τη φορά την εκτέλεση και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 3-1!

83' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης μπήκε μόνος στη περιοχή, σούταρε με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα!

80' Τεράστια ευκαιρία με τον Kwateng! Ο επιθετικός της ομάδας μας μπήκε από πλάγια θέση στη περιοχή, έκανε το πλασέ αφού έφτασε απέναντι απ' τον Μπιντσή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το κάθετο δοκάρι.

78' Σέντρα απ' τον Kwateng ο Μανουσάκης κάνει το κοντινό πλασέ χωρίς δύναμη με την μπάλα να φεύγει άουτ.

75' Δυνατό πλασέ απ' τον Τσιαντούλα η μπάλα φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια του Κατισμητρου.

73' Ο Kwateng μπαίνει στην περιοχή περνάει και τον τερματοφύλακα πλασάρει και σκοράρει. Ο διαιτητής ωστόσο σφυρίζει οφσάιντ και δεν δείχνει σέντρα.

71' Ο Μανουσάκης χάνει πέναλτι! Ο Ποζατζίδης ανατράπηκε στη περιοχή με τον κ. Τσακαλίδη να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Μανουσάκης ανέλαβε την εκτέλεση με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι.

71' Ο Conraad κάνει μια πολύ ωραία κίνηση απ' το ύψος της περιοχής κάνει και το σουτ με τον τερματοφύλακα να αποκρούει.

70' Τελευταία αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Κοντοχρήστος μπαίνει αντί του Μανωλάκη.

66' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Ντουμάνης και Kwateng μπαίνουν στο ματς αντί των Κοκκίνη και Κατσούρι.

65' Σουτ απ' τον Νάτση η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

63' Ο Κοκκίνης βγαίνει απέναντι απ' τον γκολκίπερ πλασάρει με τον τελευταίο, να μπλοκάρει.

59' Ο Κατσούρι μπαίνει με προϋποθέσεις μέσα στη περιοχή απ' τα δεξιά γυρίζει την μπάλα στον Μπουρσέλη ο οποίος πλασάρει με τον Μπίντση να αποκρούει..

57' Δύο αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Ο Τσιαντούλας και ο Αθανασίου μπαίνουν αντί Μασούρα και Λινάρδο.

54' Ο Conraad βγαίνει απέναντι απ' τον Μπίντζη εκμεταλλευόμενος την μπαλιά του Κατσούρι, με τον πρώτο ωστόσο να μην προλαβαίνει να πλασάρει.

50' Κίτρινη κάρτα στον Κοκκίνη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

45' Με δύο αλλαγές ξεκινάνε και οι δύο ομάδες το δεύτερο μέρος. Για την ομάδα μας, ο Ποζατζίδης και ο Μανουσάκης μπήκαν στο ματς αντί των Κωστανάσιο και Σερβιλάκη. Παράλληλα ο προπονητής του Διαγόρα αντικατέστησε τους Σανδραβέλη και Alaez με τους Γεωργίου και Σμυρλή.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Τρία λεπτά οι καθυστερησεις.

40' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Μπουρσέλη, ο αέρας αλλάζει την πορεία της μπάλας, ο Μπίντσης μπλοκάρει αλλά χτυπάει με το σώμα του στο δοκάρι χωρίς να την χάσει απ' την κατοχή του.

35' Πάσα του Μπουρσέλη στον Κωστανάσιο ο οποίος πλασάρει ωραία με τον αντίπαλο γκολκίπερ να μπλοκάρει.

33' Ο Μπουρσέλης εκτελεί απευθείας φάουλ η μπάλα περνάει απ' όλους και καταλήγει στα χέρια του Μπίντση.

31' Σουτ απ' τον Σερβιλάκη ο Μπίντσης είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.

27' Απίστευτο λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων! Η μπάλα πέρασε πάνω απ' το κεφάλι του Μπίντση καθώς είχε βγει απ' τη θέση του, ο Conraad έτρεξε προς την πορεία της, αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει σε κενή εστία.

25' ΓΚΟΛ για τον Διαγόρα! Ο Μπατσακός βρέθηκε στην περιοχή μετά από ομαδικό συνδυασμό και με πλασέ ισοφάρισε.

12' Ο Τσέλιος βρέθηκε με καλές προϋποθέσεις μέσα στη περιοχή, αλλά το πλασέ του κόντραρε σε αμυντικούς και απομακρύνθηκε.

8' Ο Σανδραβέλης μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή από τα δεξιά βρέθηκε απέναντι στον Κατσιμήτρο, με το πλασέ του να καταλήγει λίγο έξω.

4' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Κατσούρι απ' τα αριστερά έβγαλε μια εξαιρετική σέντρα με τον Conraad να αφήνει και τον Κοκκίνη να πλασάρει απ' το ύψος του πέναλτι γράφοντας το 1-0, ερχόμενος από πίσω!

1' Ο Conraad βρέθηκε απέναντι απ' τον Μπίντση, ο οποίος απέκρουσε το πλασέ του. Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας!

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Κατσούρι (Ντουμάνης 66'), Σερβιλάκης (Ποζατζίδης 46'), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέϊος, Τσέλιος (Appi 61')  Μπουρσέλης, Κοκκίνης (Kwateng 66'), Κωστανάσιος (Μανουσάκης 46'), Conraad

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Αλεξάκης, Appi, Κόλα, Μανουσάκης, Kwateng, Ποζατζίδης, Πατρινός, Ντουμάνης

Διαγόρας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Σανδραβέλης (Σμυρλής 46') Νάτσης, Ρουγκάλας, Κωστούλας, Μανωλάκης (Κοντοχρήστος 70'), Λινάρδος (Αθανασίου 58'), Alaez (Γεωργίου 46'), Μπαστάκος, Μασούρας (Τσιαντούλας 58') Δημητρούλας

Αναπληρωματικοί: Τσέλιος, Brahima, Σμυρλής, Κοντοχρήστος, Τσιαντούλας, Αθανασίου, Καρατάσιος, Χότζα, Γεωργίου

Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας) , Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

4ος: Κουκουράκης (Χανίων)