20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ SUPER LEAGUE 2

Τέλος παιχνιδιού.

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Γκολ για την Δόξα. Ο Ρόβας με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας.

87' Ο διαιτητής της αναμέτρησης δίνει κίτρινη κάρτα στον Σταυρό Λαμπράκη και τον Γιώργο Τουτζάρη για διαμαρτυρίες απ' τον πάγκο.

85' Κίτρινη κάρτα στον Barata.

83' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!!! Ο Μπουρσέλης με μια μαγική μπαλιά απ' τα αριστερά βρήκε τον Μπούση όπου με ένα μονοκόμματο σουτ απ' το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-1.

80' Δεύτερη αλλαγή για την Δόξα με τον Πινδώνη να μπαίνει στην θέση του Κόντου.

78' Σουτ του Κόντου ο Κατσιμήτρος πέφτει και αποκρούει.

77' Κίτρινη κάρτα στον Ροβιθη.

76' Ο Κρητικός συγκλίνει προς την περιοχή κάνει το σουτ η μπάλα φεύγει έξω.

75' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουτσάκη να αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Μανουσάκη.

72' Επικίνδυνο γύρισμα του Barata απ' τα δεξιά ο Efford κλεισμένος από δύο δεν μπορεί να πλασάρει με τον Μένκα να μπλοκάρει.

70' Σουτ του Κρητικού η μπάλα ψηλά άουτ.

68' Αλλαγή για τη Δόξα, με τον Παπαϊωάννου να περνάει αντί του Παρασκευά.

66' Κόρνερ με τον Μπουρσέλη να σημαδεύει τον Μπάτζιο όπου με κεφαλιά απ' το ύψος του πέναλτι αναγκάζει τον Μένκα να μπλοκάρει.

60' Ο Efford μπήκε στην περιοχή από δεξιά, σουταρε με τον Μένκα να αποκρούει και τον Barata στην επαναφορά να στέλνει στην μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία. Το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο τελευταίος βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

58' Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Barata να περνάει στο ματς αντί του Ramez.

57' Δυνατό σουτ του Μπουρσέλη αποκρούει ο Μένκα.

53' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, με τον Ροβιθη να περνάει στο ματς αντί του Atef.

52' Ο Κόντος εκτελεί απευθείας φάουλ απ' το ύψος της περιοχής ο Κατσιμήτρος πέφτει και αποκρούει.

51' Κίτρινη κάρτα στον Kacurri.

47' Σουτ του Efford απ' τα δεξιά ο Μένκα πέφτει στην κλειστή του γωνία και αποκρούει.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Η βροχή δυναμώνει ξανά στο Ηράκλειο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

38' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' το ίδιο σημείο περίπου, που είχε σκοράρει αποκρούει ο Μένκα

36' Κίτρινη κάρτα στον Hammond για επικίνδυνη προβολή και φάουλ στον Μπουτσάκη.

32' Κίτρινη κάρτα στον Ramez.

29' ΓΚΟΛ για την Δόξα. Ο Ρόβας με δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Κατσιμήτρου, ισοφαρίζοντας.

26' Δυνατό σουτ του Παπαργυριου από πλάγια θέση η μπάλα άουτ.

23' Ο βοηθός συλλαμβάνει λανθασμένα τον Efford σε θέση οφσάιντ. Ο Αμερικανός είχε την ευκαιρία απ' τα δεξιά να μπει στην περιοχή και να δημιουργήσει πρόβλημα στα καρέ της Δόξας.

20' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!!! Ο Μπουρσέλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα!!

19' Στην αντεπίθεση ο Efford έσπασε στον Atef όπου από θέση τετ α τετ πλασαρε με τον Μενκα να αποκρούει.

18' Σουτ του Κρητικού, αποκρούει ο Κατσιμήτρος στην επαναφορά ο Σαμπανίδης παίρνει την κεφαλιά με τον γκολκίπερ της ομάδας μας να αποκρούει ξανά.

Υπενθυμίζεται το παιχνίδι διεξάγεται χωρίς τη παρουσία κόσμου, μετά από απόφαση του υπουργείου υγείας.

17' Δυνατό καλό σουτ του Μπουρσέλη ο Μένκα αποκρούει.

16' Μακρινό σουτ του Μπουρσέλη μπλοκάρει ο Μένκα.

14' Σουτ του Κόντου αποκρούει ο Κατσιμήτρος, στην συνέχεια της φάσης ο Ρόβας έκανε την προβολή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, με το τέρμα να ακυρώνεται καθώς ο τελευταίος ήταν οφσάιντ.

13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουτσάκη μπλοκάρει ο Μένκα.

Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο δεκάλεπτο. Χωρίς την μεγάλη φάση μέχρι στιγμής.

5' Πλασέ του Μπουτσάκη έξω απ' την περιοχή ο Μενκα μπλοκάρει.

2' Επικίνδυνο γύρισμα του Efford απ' τα αριστερά απομακρύνουν οι αμυντικοί.