Με τον Ροβίθη να χρίζεται λυτρωτής με γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και με ακόμη ένα του Kwateng η ομάδα μας, κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2 κόντρα στην Κέρκυρα που είχε ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά.

Τέλος στο Παγκρήτιο.

94' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Απίστευτο φινάλε στο Παγκρήτιο. Ο Ροβίθης με κεφαλιά από σέντρα του Προβυδάκη κάνει το 2-1.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα. Ο Βουκελάτος με τακουνάκι έπειτα από σέντρα του Αμαραντίδη ισοφαρίζει στα τελευταία λεπτά.

86' Αλλαγή για την Κέρκυρα με τον Λεπενιώτη να περνάει αντί του Γεωργακόπουλου.

75' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας. Έξω ο Γροντής, μέσα ο Μπουτσάκης. Αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους με τον Παναγιωτίδη να βγαίνει και την θέση του να παίρνει ο Γεωργακόπουλος.

69' Μπαλιά του Προβυδάκη στον Kwateng ο οποίος αστόχησε έπειτα από κοντινό πλασέ.

63' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας με τον Kwateng! O Παγκράτης, έκανε λανθασμένη έξοδο, σε σέντρα του Μπούση με την μπάλα να  καταλήγει στα πόδια του Kwateng όπου πλάσαρε σε κενή εστία και άνοιξε το σκορ. Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, αφιέρωσαν το γκολ στον Γιάννη Ιατρούδη ο οποίος λόγω ρήξης χιαστών θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν, σηκώνοντας την φανέλα με το νούμερο 20 κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών.

61' Γρήγορα και η δεύτερη αλλαγή από τον Γιάννη Ταουσιάνη. Ο Efford βγαίνει και στην θέση του περνάει ο Barata.

58' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Ροβίθη να μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Μανουσάκη.

57' Επικίνδυνη σέντρα του Προβυδάκη, ο Παγκράτης μπλοκάρει.

54' Φάουλ για τους φιλοξενούμενους. Γέμισμα του Βουκελάτου στην περιοχή, κεφαλιά του Τσιμπούκα άουτ.

46' Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε. Δίχως αλλαγές καμία απ' τις δύο ομάδες.

Κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας η ΠΑΕ Εργοτέλης τίμησε τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, Μανώλη Φρουδαράκη. Με αφορμή την επίσκεψη του στην πόλη μας, καθώς κατοικεί στην Σάμο, ο Σταύρος Λαμπράκης και ο πρόεδρος των παλαιμάχων, Μανόλης Κεφαλογιάννης του παραχώρησε μια φανέλα της ομάδας, ευχαριστώντας τον για όσα πρόσφερε στον σύλλογο επί σειρά ετών και για όσα ακόμη προσφέρει καθώς αγωνίζεται με την ομάδα παλαιμάχων του Εργοτέλη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

39' Ο Efford δέχτηκε ένα μαρκάρισμα στην περιοχή, διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι με τον διαιτητή Γιουματζίδη να μην καταλογίζει κάτι.

35' Ο Τσέλιος απείλησε με σουτ το οποίο κατέληξε στα χέρια του Παγκράτη.

27' Καλή εκτέλεση φάουλ του Βουκελάτου η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Κατσιμήτρου.

24' Καλό σουτ του Efford η μπάλα φεύγει εκτός.

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Προβυδάκης εκτελώντας φάουλ, γέμισε στην περιοχή απ' τα αριστερά με τον Μανουσάκη ξεχασμένο μπροστά στο δεύτερο δοκάρι να αστοχεί, στέλνοντας την μπάλα ψηλά.

14' Κίτρινη κάρτα στον Πιαστόπουλο.

10' Η ομάδα μας σε αυτά τα πρώτα λεπτά έχει ξεκάθαρη κατοχή της μπάλας, προσπαθώντας απλά να βρει χώρους για να ανοίξει το παιχνίδι και να γίνει απειλητική προς την αντίπαλη εστία.

6' Καλή στιγμή για την ομάδα μας! Ο Τσέλιος έβγαλε απ' τα αριστερά κάθετα στον Kwateng, το πλασέ του οποίου απέκρουσε ο Παγκράτης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!!

Τώρα γίνεται η είσοδος των ομάδων!!

Αρκετός κόσμος βρίσκεται στις κερκίδες του Παγκρητίου.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια και από στιγμή σε στιγμή θα βγουν στον αγωνιστικό χώρο ώστε να αρχίσει το ματς.

Η ομάδα μας θα παραταχθεί με σχήμα 4-3-3.

Ο καιρός είναι ιδανικός για να διεξαχθεί ένα πολύ ωραίο ματς. Ηλιοφάνεια και υψηλή θερμοκρασία αυτήν την ώρα στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Οι παίκτες μας βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα ενόψει της έναρξης του αγώνα.