Η ομάδα μας κατάφερε να πάρει ένα σπουδαίο αποτέλεσμα σήμερα, στο Παγκρήτιο κόντρα στον Λεβαδειακό με σκορ 1-0. Οι «κιτρινόμαυροι» παρουσιάστηκαν εξαιρετικοί, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και παίζοντας μεστά απέναντι σε έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κωστανάσιος με πέναλτι στο πρώτο μέρος και έκτοτε ο Εργοτέλης έχοντας ψυχραιμία και συνεχίζοντας να παίζει ψηλά, διατήρησε το υπέρ του αποτελεσμα.

Τέλος αγώνα.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Κίτρινη κάρτα στον Συμελίδη.

83' Σέντρα του Κωσταντινίδη, ο Νίκας πηδάει στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

78' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Κόλα και Πατρινός μπαίνουν στο ματς, με τους Κοκκίνη και Ντουμάνη να αποχωρούν.

74' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Νίκα να περνάει αντί του Poletto.

72' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κατσούρι να αντικαθιστά τον Μπουτσάκη.

71' Ο Δούμτσιος βγαίνει απέναντι από τον Τσέλιο, πλασάρει με τον Τσέλιο να αποκρύει ξανά με εντυπωσιακό τρόπο.

69' Ο Νίκος Μπαδήμας δέχεται κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης για μια μικροένταση που υπήρξε ανάμεσα στους δύο πάγκους.

66' Μικρή διακοπή καθώς ο Ποζατζίδης χτύπησε έπειτα από φάουλ του Δούμτιου. Ο τελευταίος δέχθηκε την κίτρινη κάρτα.

65' Σουτ από τον Perdomo έπειτα από στατική φάση, η μπάλα περνάει πάνω απ' την εστία.

63' Ο Κοκκίνης ταλαιπωρεί τους αντιπάλους με ντρίπλες στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αφήνει στον Hossam που κάνει το σουτ και την μπάλα να φεύγει άουτ.

61' Πλασέ από τον Τζημόπουλο, ο Τσέλιος μπλοκάρει.

60' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Hossam να αντικαθιστά τον σκόρερ Κωστανάσιο.

57' Τρεις αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Βγήκαν οι Μυτίδης, Παναγιώτου και Τσάπρας με τους Βήχο, Δούμτσιο και Κωσταντινίδη να μπαίνουν στο ματς.

52' Ακόμη μια μεγάλη στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Κοκκίνης μοίρασε πολύ ωραία στον Πέϊο όπου βρισκόταν στο ύψος της περιοχής με τον τελευταίο να σουτάρει δυνατά και την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.

51' Φάση διαρκείας για την ομάδα μας. Ο Μπουτσάκης σούταρε απ' το ύψος της μικρής περιοχής, ο γκολκίπερ απέκρουσε αρχικά με την μπάλα να φεύγει απ' τα χέρια του. Ο Κοκκίνης πήρε το ριμπάουντ την σήκωσε στο ύψος του πέναλτι, με τον Conraad να σουτάρει εν συνεχεία και τον αντίπαλο αμυντικό να απομακρύνει με τα πόδια στην γραμμή. Ο Κωστανάσιος τέλος, με κεφαλιά καθώς η μπάλα ήταν ακόμη στον αέρα έστειλε την μπάλα άουτ.

50' Ο Μπουτσάκης σπάει πολύ ωραία στον Conraad που μπαίνει με αξιώσεις στην περιοχή από τα δεξιά την γυρνάει στον Κωστανάσιο με τον τελευταίο να ανακόπτεται τελευταία στιγμή από αμυντικό.

Το τέρμα που σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αφιερώθηκε από τους ποδοσφαιριστές μας στον Νίκο Ανδρουλάκη (μέλος του ιατρικού team) ο οποίος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα υγείας και δεν βρίσκεται σήμερα στο πλευρό της ομάδας μας.

46' Ξεκινάει το δεύτερο μέρος. Με αλλαγή ξεκίνησε, το δεύτερο ημίχρονο για τον Λεβαδειακό. Ο Βράκας βγήκε δίνοντας την θέση του στον Moutinio.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα μας να προηγείται.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

42' Κίτρινη κάρτα στον Ντουμάνη.

37' Κεφαλιά απ' τον Μυτίδη η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.

36' Ο Βρακάς από πάσα του Μυτίδη, βρέθηκε σε θέση τετ α τετ από πλάγια θέση, σουτάρει με τον Τσέλιο να αποκρούει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ.

35' Ο Τσάπρας σουτάρει, ο Συμελίδης βάζει την προβολή μέσα απ' την μικρή περιοχή ο Τσέλιος φωνάζει παρών και μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

Η συνεχής πίεση απ' τους παίκτες μας, στον αντίπαλο απέφερε καρπούς.

30' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Κωστανάσιος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και με πλασέ σημαδεύει την αριστερή γωνία του Stogianovic, γράφοντας το 1-0!

27' Πέναλτι κερδίζει ο Κοκκίνης έπειτα από τράβηγμα του Λιάγκα στην περιοχή.

25' Κόρνερ από τον Σερβιλάκη, ο Πέϊος παίρνει την γυριστή κεφαλιά με την μπάλα να περνάει παράλληλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι και καταλήγει άουτ.

22' Σηκώνει με προϋποθέσεις την μπάλα στην περιοχή ο Μπουτσάκης, με τον Stogianovic ωστόσο να βγαίνει και να μπλοκάρει προτού γίνει απειλητικός ο Κοκκίνης που κινούταν στην πορεία της μπάλας.

Συμπληρώθηκε το πρώτο εικοσάλεπτο, με τον Εργοτέλη να πιέζει διαρκώς τον Λεβαδειακό χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργηθεί κάποια μεγάλη φάση μέχρι στιγμής.

8' Ωραία ενέργεια από τον Κοκκίνη, δοκιμάζει το σουτ απ' το ύψος της περιοχής η μπάλα περνάει πάνω απ' τα δοκάρια.

Παίζει ψηλά η ομάδα μας στα πρώτα λεπτά.