Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα στο Παγκρήτιο ανάμεσα στην ομάδα μας και τα Χανιά. Οι ''κιτρινόμαυροι'' προηγήθηκαν νωρίς έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Kwateng ενώ δέχθηκαν την ισοφάριση στο τέλος του ημιχρόνου απ' τον Βάρκα. Τα συμπεράσματα απ' την σημερινή αναμέτρηση είναι πολλά με το τεχνικό team να βλέπει πράγματα που δουλεύονται καθημερινά στην προπόνηση να αποτυπώνονται με ευκαιρίες και ωραίες ενέργειες στον αγωνιστικό χώρο.

Το φιλμ του αγώνα:

11’ Γκολ για την ομάδα μας! Ο Kwateng ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι. Ο Ποζατζίδης το κέρδισε μετά από εκτέλεση φάουλ που βρήκε στο τοίχος και συγκεκριμένα σε χέρι αντιπάλου.

15’ Εξαιρετική ατομική ενέργεια απ' τον Kwateng. Διανύει αρκετά μέτρα προς την περιοχή με την μπάλα στα πόδια συγκλίνει προς την περιοχή πλασάρει δίνοντας ύψος στην μπάλα, με τον Κουτζαβασίλη να μπλοκάρει δύσκολα.

20’ Ο Μπαϊροβιτς προσπαθεί να μπει επικίνδυνα στην περιοχή με τον Σαρρή να καλύπτει και τον Τζελέπη να μπλοκάρει σταθερά.

23’ Σουτ απ' τον Βουτσά η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.

26’ Ο Kwateng αφήνει την μπάλα στον Βουτσά ο οποίος με δυνατό σουτ απ' το ύψος της περιοχής αναγκάζει τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε μια δύσκολη επέμβαση στην γωνία του.

35’ Δυνατό συρτό σουτ απ' τον Βουτσά ο τερματοφύλακας μπλοκάρει.

43’ Γκολ για τα Χανιά! Ο Βάρκας με κοντινό πλασέ απ’ την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

47’ Σουτ απ’ τον Παναγιωτούδη έξω απ’ την περιοχή ο Τζελέπης μπλοκάρει σταθερά.

53’ Ο Βασιλόγιαννης με σουτ απ' το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα απ το δεξί κάθετο δοκάρι του Τζελέπη.

58’ Κόρνερ απ’ τον Ποζατζίδη κεφαλιά απ’ τον Κόλα η μπάλα πάνω απ’ την εστία.

62’ Ωραία ενέργεια απ’ τον Kwateng απ’ τα αριστερά, βγάζει την σέντρα στην καρδιά της άμυνας, εκεί που ο Μπουτσάκης κάνει την κεφαλιά - ψαράκι με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει.

70’ Μακρινό σουτ απ’ τον Κόλια ο Τσέλιος κάνει μια εντυπωσιακή επέμβαση στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

76’ Συρτό σουτ απ’ τον Νεραλ η μπάλα στα χέρια του Κατσιμήτρος.

79’ Ο Κόλιας βγαίνει απέναντι απ’ τον Τσέλιο, πλασάρει στέλνοντας την μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια.

85’ Ο Βουτσάς με δύναμη κάνει ένα σουτ απ' το ύψος της περιοχής με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει.

88’ Σέντρα απ’ τον Ποζατζίδη ο Πατελάκης παίρνει την κεφάλια απ’ τα δεξιά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τζελέπης (Τσέλιος 65’) Κόλα, Σαρρής (Μήτσο 58’) Ποζατζίδης, Ντουμάνης (Νικολακάκης 46’) Κατσούρι (Σπυριδάκης 75’) Πέϊος (Πακιουφάκης 75’) Βουτσάς (Πατελάκης 86’) Μπουτσάκης, Kwateng (Δασκαλάκης 70’) Κωστανάσιος (Νεραλ 58’)

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης (Κατσιμήτρος 46'), Καψάλης (Καλαϊτζάκης 46'), Καμαρά (Γαϊτάνης 60') Πατάπης (Στίκας 46') (Κωστίκας 46'), Παναγιωτούδης, Βογιατζής (Τριανταφυλλάκος 46'), Βασιλακάκης (Σκέντζος 77'), Βασιλόγιαννης, Βάρκας (Κογιέτε 55'), Μπαϊρόβιτς (Κόλας 60'), Παντελίδης