Η ομάδα μας δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα με 0-1 απ' τα Τρίκαλα και σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα (3-2) αποκλείστηκε απ' την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης σφυρίζει την λήξη του αγώνα.

91' Τακουνάκι του Ροβίθη πάσα στον Τσέλιο όπου με πλασέ αναγκάζει τον Ζαρόπουλο να προβεί σε μια δύσκολη απόκρουση. Εν συνεχεία ο Kwateng από πλάγια θέση αστοχεί σε δυνατό σουτ.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

87' Ωραίο πλασέ του Τσέλιου, το οποίο παίρνει ύψος και καταλήγει άουτ.

81' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Λώττας αντί του Aleksic.

77' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Οικονομόπουλου να περνάει αντί του Πέλκα.

76' Σουτ του Τσέλιου, έξω απ' την περιοχή η μπάλα έξω.

71' Δυνατό σου του Kwateng η μπάλα φεύγει εκτός.

68' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κοιλιάρα να περνάει αντί του Οικονόμου στο ματς.

64' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Έξω ο Ελευθεριάδης, στο ματς μπαίνει ο Pelaez.

60' Μακρινό καλό σουτ του Bruce η μπάλα περνάει λίγο έξω.

50' Σουτ του Bruce η μπάλα έξω.

48' Συρτό χαμηλό σουτ του Τσέλιου έξω απ' την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει ο Ζαρόπουλος.

Δύο αλλαγές πραγματοποίησε ο Γιάννης Ταουσιάνης ρίχνοντας στο ματς τον Kwateng αντί του Σταθόπουλου και τον Ροβίθη στην θέση του Μανουσάκη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στο Παγκρήτιο. Ο κ. Βλάχος δίχως να κρατήσει έξτρα χρόνο, στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

41' Σέντρα του Bote, βρίσκει τον αμαρκάριστο στο δεύτερο δοκάρι, Efford, η κεφαλιά του οποίου μη έχοντας πολύ δύναμη καταλήγει στα χέρια του Ζαρόπουλου.

39' Σουτ του Ελευθεριάδη απ' το ύψος του πέναλτι η μπάλα περνάει έξω.

30' Σουτ του Παπαγεωργίου, μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

26' Δυνατό σουτ του Ντόση, αποκρούει σε κόρνερ ο Καλογεράκης.

22' Κίτρινη κάρτα στον Bote για προβολή στον Ριζογιάννη.

20' Σουτ του Μανουσάκη η μπάλα περνάει εκτός.

Η ομάδα μας χρειάζεται άμεση αντίδραση και δύο γκολ πλέον, για να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

7' ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Βέρτζος εκμεταλλεύτηκε την αναστάτωση που επικράτησε μετά από εκτέλεση φάουλ, στα καρέ του Καλογεράκη και με γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

5' Όμορφη κίνηση και πλασέ απ' τον Bote που καταλήγει στα χέρια του Ζαρόπουλου.

2' Προσπάθεια του Efford μέσα απ' την περιοχή το πλασέ του, κοντράρει πρώτα σε αντίπαλο αμυντικό  βρίσκει και στο σώμα του και καταλήγει εκτός.

Έγινε η είσοδος των ομάδων, το παιχνίδι ξεκίνησε!

Εργοτέλης και Τρίκαλα κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια προκειμένου να ετοιμαστούν για την έναρξη του αγώνα.

Οι καιρικές συνθήκες είναι ιδανικές ώστε να πραγματοποιηθεί ένα καλό παιχνίδι.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα, λίγα λεπτά πριν την σέντρα.

Η ομάδα μας καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 3-2 του πρώτου αγώνα, προκειμένου να κατακτήσει την πρόκριση στην φάση των ''16'' του Κυπέλλου Ελλάδος.

Διαιτητής: Βλάχος Ανδρέας  (Αν. Αττικής )
Βοηθοί: Πριόνας Δαυίδ  (Εύβοιας) – Νικολάου Χρήστος  (Αθηνών)
4ος διαιτητής:  Αντωνίου Ελένη  (Αν. Αττικής )

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Reis Castro (Bote), Spiriak, Οικονόμου (Κοιλιάρας 68'), Πέιος, Bruce, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Efford, Σταθόπουλος (Kwateng 46'), Μανουσάκης (Ροβίθης 46')

Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος, Kacurri, Ροβίθης, Kwateng, Κοιλιάρας, Βουτσάς, Αλεξάκης

Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Γρηγορόπουλος, Ντοσης, Γιαννίτσης, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Πέλκας (Οικονομόπουλος 77'), Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (Pelaez 64'), Aleksic (Λώττας 81'), Τσίπρας

Αναπληρωματικοί: Γιακουμής, Λώττας, Pelaez, Οικονομόπουλος, Djaloshi, Νιάρος, Καμπλιώνης