Ισόπαλη με 1-1 έληξε η φιλική αναμέτρηση της ομάδας Κ-19 του Εργοτέλη με την αντίστοιχη ομάδα του Πλατανιά, στα Χανιά.

Ο Εργοτέλης βρέθηκε κοντά στο 0-1 μόλις στο 5ο λεπτό καθώς ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ του. Ο Κουτσογιαννάκης ανέλαβε να το εκτελέσει, έχασε όμως την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, καθώς απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Στο 16’ ο Πλατανιάς πήρε το προβάδισμα με 1-0 ενώ λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου, στο 41’, ο Εργοτέλης ισοφάρισε με τον Κουτσογιαννάκη να κερδίζει πέναλτι, τον Κομνηνό να το εκτελεί και να ευστοχεί για το 1-1, σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι.
Εργοτέλης Κ-19: Βλαχάκης, Λούσι, Μαυροειδής, Κόλα, Πλαϊτάκης, Κουτάντος, Κεφαλούκος, Κομνηνός, Σαϊτάκης, Κουτσογιαννάκης, Παπαδάκης
Για τον Εργοτέλη έπαιξαν επίσης οι: Καπουράνης, Θεοδωράκης, Κουτεντάκης, Πάγια, Αλεξάκης, Ψιμόπουλος, Σαμπροβαλάκης, Μπλουσάι, Χαιντίνι, Βενεράκης