Την ήττα με 2-1 σε ένα ακόμη δυνατό φιλικό προετοιμασίας γνώρισε η ομάδα μας, από τον ΟΦΙ σε παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα στην Ιεράπετρα. Ο προπονητής της ομάδας μας, είχε την ευκαιρία σε άλλο ένα ματς, να δοκιμάσει όλα τα παιδιά που έχει στην διάθεση του καθώς και όσα δουλεύονται καθημερινά στις προπονήσεις. Η σημερινή αναμέτρηση περιείχε τρία τέρματα, τα οποία σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους ''κιτρινόμαυρους'' να χάνουν μια μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στην εκπνοή του αγώνα, με πέναλτι που δεν επετεύχθη.

Το φιλμ του αγώνα

10' Δυνατό σουτ απ' τον Ποζατζίδη έξω απ' την περιοχή η μπάλα περνάει άουτ.

15' Σέντρα απ' τον Ντιλορέντζο κεφαλιά απ' τον Χιμένεθ η μπάλα φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια του Τσέλιου.

18' Καλό σουτ απ' τον Μπουτσάκη φεύγει ελάχιστα άουτ.

26' Πλασέ του Ποζατζίδη μέσα απ' την περιοχή αποκρούει ο Μανουσάκης.

47' Καλή προσπάθεια για την ομάδα μας, με τον Ποζατζίδη από αριστερά να τροφοδοτεί τον Κωστανάσιο του οποίου την κεφαλιά απέκρουσε ο Μανουσάκης.

52' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ. Ο Χιντζίδης εκτέλεσε ένα φάουλ με τον Χιμένεθ να πλασάρει ακολουθώντας την φάση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

68' Ο Κατάλντι δίνει στον Μεσσιδόρο όπου σουτάρει από καλή θέση με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να φεύγει κόρνερ.

79' ΓΚΟΛ για την ομάδα μας! Ο Δασκαλάκης ανατρέπεται στην περιοχή από τον Τορίμπιο με τον διαιτητή να σημειώνει την άσπρη βούλα. Ο Κωστανάσιος ανέλαβε την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας το σκορ.

81' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ. Ο Τορίμπιο με κεφαλιά ξαναβάζει τον ΟΦΙ μπροστά στο σκορ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ψάνη.

90' Ο Κόλα κερδίζει πέναλτι έπειτα από σουτ το οποίο βρήκε στο χέρι του Ντελιρέντζι. Ο Αζίζι ανέλαβε την εκτέλεση με τον Κασσωτάκη να αποκρούει.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος (Τζελέπης 60'), Μήτσο, Σαρρής (Κόλα 46'), Ποζατζίδης (Αζίζι 60'), Ντουμάνης (Νικολακάκης 60'), Σερβιλάκης (Κατσούρι 54'), Πέϊος (Θεοδωράκης 80'), Βουτσάς (Δασκαλάκης 70'), Μπουτσάκης (Πακιουφάκης 80'), Κωστανάσιος (Σπυριδάκης 80'), Kwateng (Νεράλ 46')

ΟΦΙ (Στάϊκος Βεργέτης): Μανουσάκης (Κασσωτάκης 60'), Κοντοές (Καρδάρης 53'), Ντελορέντζι, Χιντζίδης, Ντιλορέντζο (Κατάλλντι 60'), Κόλν (Αντερέγκε 46'), Μεσσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεθ (Ψάνης 60'), Τοριμίνο Χιμένεθ