Έβαλε "φωτιά" στον Εργοτέλη ο διαιτητής Φωτιάς, με αποφάσεις που πάρθηκαν σε καίρια σημεία και στέρησαν απ' την ομάδα μας το όνειρο της ανόδου. Οι κιτρινόμαυροι σήμερα απέναντι στον Ιωνικό, κατέθεσαν όλες τους τις ψυχικές δυνάμεις με τις συνθήκες ωστόσο να παρουσιάζονται άκρως αντίξοες ώστε να μπορέσουν να κατορθώσουν να πάρουν την πιο σπουδαία νίκη της χρονιάς.

Τέλος αγώνα.

Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πέϊο για διαμαρτυρία.

Απίστευτη ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

87' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Ποζατζίδη αποκρούει δύσκολα ο τερματοφύλακας.

83' Ο Μάναλης με πλασέ απ' το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο.

74' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό. Ο Κατσιμήτρος χάνει την μπάλα και ο Μουμίν από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

72' Κοκκίνη κάρτα στον Τσελιο.

65' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Σερβιλάκη να βγαίνει και να δίνει τη θέση του στον Ποζατζίδη.

61' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Μανουσάκης γυρίζει υπέροχα την μπάλα στον Κοκκίνη με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή!

55' Δύο αλλαγές για την ομάδα μας. Ο Conraad και ο Appi βγαίνουν απ' το ματς και δίνουν την θέση τους στον Κοκκίνη και στον Μπουτσάκη.

51' Σέντρα απ' τον Appi κεφαλιά απ' το Τσέλιο ο τερματοφύλακας μπλοκάρει.

Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στην Νίκαια.

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

44' Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο.

40' Προβολή απ' τον Μουμίν ο Κατσιμήτρος μπλοκάρει.

26' Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν για μαρκάρισμα στον Μπουρσέλη.

24' Δυνατό σουτ απ' τον Μπουρσέλη ο αντίπαλος βάζει την προβολή και απομακρύνει σε κόρνερ, το οποίο εν συνεχεία πέρασε ανεκμετάλλευτο.

23' Σουτ απ' τον Μανουσάκη από διαγώνια θέση ο γκολκίπερ αποκρούει.

21' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Κοτσώνης τραυματίστηκε και θα αντικατασταθεί απ' τον Μουστάκη.

18' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Μπουρσέλη η μπάλα άουτ.

17' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου για φάουλ στον Πέϊο.

Αρκετή ένταση στο ματς στα πρώτα λεπτά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμα και έχουν μεταφερθεί στα αποδυτήρια ώστε να πάρουν τις τελευταίες οδηγίες για να βγουν στον αγωνιστικό χώρο ώστε να ξεκινήσει το ματς.

Η αποστολή της ομάδας μας, έχει φτάσει στην Νίκαια και έχει πατήσει ήδη χόρτο.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης, Πέϊος, Τσέλιος, Κόλα, Appi (Μπουτσάκης 55') Μπουρσέλης, Conraad (Κοκκίνης 55'), Μανουσάκης

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Σαρρής, Κατσούρι, Ποζατζίδης, Μπουτσάκης, Κωστανάσιος, Κοκκίνης, Kwateng, Πατρινός

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Omar, Gurjinder, Παπαγεωργίου, Κυργιας, Κοτσώνης (Μουστάκης 21') Γκοτσούλιας, Μουμίν, Ματσούκας, Rolle, Κουϊρουκίδης

Αναπληρωματικοί: Γκίνης, Μουστάκης, Τσιριγώτης, Poghosyan, Niasse, Kone, Μάναλης, Πλατέλλας, Castro

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Ψαρρής (Ζακύνθου), Κόλλιας (Ηπείρου)

4ος: Τσέτσιλας (Γρεβενών)