Η ομάδα μας στάθηκε άτυχη στην Καλαμάτα καθώς ηττήθηκε 2-0 από την ομώνυμη ομάδα, χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να κερδίσει το ματς. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δημιουργώντας καλές ευκαιρίες για γκολ, κάτι που τελικά δεν ήρθε με τους γηπεδούχους να σκοράρουν δυο φορές στις καθυστερήσεις του ημιχρονου αλλά και στο τέλος του αγώνα.

Τέλος αγώνα.

90+2 ΓΚΟΛ για την Καλαμάτα. Ο Αναστασόπουλος πίσω απ’ την σέντρα δοκιμάζει ένα βολέ αιφνιδιάζοντας τον Τσέλιο που δεν μπορεί να αποκρούσει, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89’ Κίτρινη στον Μπουτσάκη.

82’ Αλλαγή για την Καλαμάτα με τον Κόκκορη να μπαίνει αντί του Φελίπε.

79’ Ο Ποζατζίδης δέχεται μια εξαιρετική μπαλιά απ’ τον Μπουτσάκη στην περιοχή, με τον πρώτο να παίρνει την κεφαλιά αφύλαχτος στην περιοχή στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ’ το δοκάρι.

78’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Ποζατζίδης και Πατρινός στο ματς αντί των Σερβιλάκη και Κόλα.

76’ Αλλαγή για την Καλαμάτα με τον Τσακαλίδη βγαίνει απ’ το ματς και να δίνει την θέση του στον Σκεντεράι.

74’ Κίτρινη κάρτα στον Κόλα.

71’ Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή.

70’ Αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Παυλίδη να δίνει την θέση του στον Mavinga.

66’ Ο Ταΐρης αποκρούει ξανά σουτ του Kwateng.

64’ Μεγάλη στιγμή για την ομάδα μας! Ωραία ομαδική συνεργασία, με τον Μπουτσάκη να δέχεται μια ψηλή μπαλιά απ’ τον Πέϊο, να την σπάει στον Kwateng όπου ακολουθούσε την φάση το πλασέ του οποίου εξουδετέρωσε ο Ταΐρης.

57’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Μπουτσάκης αντικαθιστά τον Βουτσά ενώ ο Kwateng τον Hossam.

52’ Κίτρινη κάρτα στον Τσαγκαλίδη.

Ξεκινάει το δεύτερο ημιχρονο.

Ο Νίκος Μπαδήμας θα πραγματοποιήσει την πρώτη του αλλαγή στην ανάπαυλα, ρίχνοντας στο ματς τον Κωστανάσιο αντί του Κοκκίνη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Κίτρινη κάρτα στους Μαρκόφσκι και Αναστασόπουλο για τους πανηγυρισμούς στο γκολ.

45+1 ΓΚΟΛ για την Καλαμάτα. Ο Μαρκόφσκι μετά από δυο προσπάθειες με σουτ που εξουδετερώθηκαν, πλάσαρε από πλεονεκτική θέση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα στην εκπνοή του ημιχρόνου.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

40’ Σέντρα απ’ τον Τσαγκαλίδη κεφαλιά του Μαρκόφσκι ο Τσέλιος μπλοκάρει.

34’ Τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Κοκκίνης με σκαστό σουτ από το ύψος του πέναλτι αναγκάζει τον Μοσέρ να απομακρύνει με το κεφάλι πάνω στην γραμμή.

25’ Δυνατό σουτ από τον Βουτσά, απ’ το ύψος της περιοχής με τον Ταΐρη να αποκρούει με δυσκολία και υπερένταση.

22’ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Conraad. Ο Ολλανδός πίεσε στην διεκδίκηση της μπάλας, το κατάφερε και μπήκε με φόρα στην περιοχή όπου και πλάσαρε χωρίς τόση δύναμη όσο χρειαζόταν, με τον αντίπαλο γκολκιπερ να μπλοκάρει.

Έχει ανεβάσει αισθητά στροφές η ομάδα μας στα τελευταία λεπτά.

14’ Ο Conraad σηκώνει ωραία την μπάλα στην μικρή περιοχή, με τον Αναστασόπουλο να απομακρύνει προτού ο Κοκκίνης βρει με κεφαλιά την μπάλα.

7’ Ακόμη ένα μακρινό σουτ απ’ τον Παυλίδη η μπάλα φεύγει εκτός.

6’ Αδύναμο σουτ από τον Παυλίδη, ο Τσέλιος μπλοκάρει εύκολα.

3’ Κίτρινη κάρτα στον Πέϊο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη όσων κακοποιημένων γυναικών έφυγαν από την ζωή.

Ο Εργοτέλης θα αγωνιστεί με σύστημα 4-3-3.

Γίνεται η είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Πριν το παιχνίδι ο Στέλιος Ποζατζίδης παρέθεσε μια δήλωση στην ΕΡΤ3 όπου υπενθυμίζουμε ότι μεταδίδει το σημερινό ματς, με τον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας: ''Δύσκολο ματς αλλά θα κοιτάξουμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς παίζοντας το παιχνίδι μας, και ελπίζω να γίνει ένα καλό παιχνίδι, σε έναν καλό αγωνιστικό χώρο''.

Οι δυο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και πραγματοποιούν το απαραίτητο ζέσταμα πριν την έναρξη του παιχνιδιού, κάτω από βροχόπτωση.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (Ποζατζίδης 78’) Κόλα (Πατρινός 78’) Mico, Σαρρής, Βουτσάς (Μπουτσάκης 57’) Πέϊος, Κοκκίνης (Κωστάνασιος 46’) Conraad, Hossam (Kwateng 57’)

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Πατρινός, Κατσούρρι, Ποζατζίδης, Neral, Farrag, Μπουτσάκης, Κωστανάσιος, Kwateng

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωσταντινόπουλος, Bakayoko, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Moser, Τσαγκαλίδης (Σκεντεράι 77’) Alves, Παυλίδης (Mavinga 70’) Dias, Markovski

Αναπληρωματικοί: Καπουτάγλης, Καραχάλιος, Wallisson, Μπούνας, Rocha, Λουκίνας, Σκεντεράι, Κοκκόρης, Mavinga

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαϊας)

Βοηθοί: Κωσταντόπουλος (Κορινθίας) - Φίλος (Βοιωτίας)

4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)