Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η ομάδα μας, στο ''Ελ Πάσο'' από την Καλλιθέα. Σε ένα ματς με πολύ ένταση και ακόμη περισσότερες μονομαχίες ο Εργοτέλης βρέθηκε να προηγείται με 1-2 λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους ωστόσο να ανακτούν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με αμφισβητούμενο τέρμα. Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, προσπάθησαν αρκετά στην επανάληψη να διεκδικήσουν το θετικό αποτέλεσμα πιέζοντας αρκετά τον αντίπαλο με τον διαιτητή της συνάντησης ωστόσο να κλείνει ξανά τα μάτια σε ανατροπή του Πέϊου στα αντίπαλα καρέ.

Τελευταίο σφύριγμα απ' τον διαιτητή της συνάντησης.

90+2' Ο Χασάνμπεγκοβιτς με κοντινό πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' πιέζουν διαρκώς στα τελευταία λεπτά του ματς για να φτάσει στην ισοφάριση.

90' Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

83' Εκτέλεση φάουλ απ' τον Μπουρσέλη, η μπάλα φτάνει στον Πέϊο με τον τελευταίο να σουτάρει δυνατά και την μπάλα να φεύγει άουτ.

81' Τελευταία κίνηση απ' τον πάγκο του Νίκου Μπαδήμα. Ο Ποζατζίδης αντικαθιστά τον Σερβιλάκη,

76' Τέταρτη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Ντουμάνης μπαίνει στο ματς αντί του Κατσούρρι.

68' Αλλαγή για την Καλλιθέα με τον Νάτση να αντικαθιστά τον Κιουλτζόπουλο.

67' Καλή εκτέλεση φάουλ απ΄τον Μπουρσέλη η μπάλα χτύπησε στο τείχος και απέκρουσε εν συνεχεία ο Στρέζος.

64' Προσπάθεια από τον Appi ο οποίος ανάγκασε τον Στρέζο σε απομάκρυνση της μπάλας με υπερένταση ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Conraad δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά με τον αντίπαλο γκολκίπερ να διώχνει ξανά.

61' Ζητάει σωστά πέναλτι σε μαρκάρισμα στην περιοχή ο Πέϊος. Ο διαιτητής της συνάντησης θεωρεί ότι κάνει θέατρο με τις διαμαρτυρίες για την συγκεκριμένη απόφαση να είναι ξανά έντονες.

60' Αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Μουνιέ να βγαίνει και να μπαίνει ο Χασανμπεγκοβιτς.

58' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Οι Μπουτσάκης και Appi μπαίνουν στο ματς αντί των Βουτσά και Κοκκίνη.

50' Ο Κωστίκα έχει την ευκαιρία να βγει απέναντι απ' τον Τσέλιο, με τον τελευταίο να βγαίνει έγκαιρα και να μπλοκάρει την μπάλα.

Με μια αλλαγή η ομάδα μας ξεκινάει την επανάληψη. Στην θέση του Bahr μπήκε ο Conraad.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος,

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+2 ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Μουνιέ σκοράρει με κεφαλιά στις καθυστερήσεις και γράφει το 3-2 για τους γηπεδούχους έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ρώσσι. Οι παίκτες μας διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή της αναμέτρησης καθώς ο αντίπαλος φάνηκε να είναι εκτεθειμένος σε θέση οφσάιντ.

45' Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

41' Κίτρινη κάρτα ο Βουτσάς.

40' ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Κωστίκα ισοφαρίζει φέρνοντας το ματς ξανά στα ίσια μετά από δυνατό σουτ.

38' Ο Κυνηγόπουλος βγαίνει σε θέση τετ α τετ και με πλασέ στέλνει την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι, του Τσέλιου.

36' ΓΚΟΟΟΟΛ και 1-2 για την ομάδα μας! Ο Μπουρσέλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανατρέπει το ματς βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Εργοτέλη! Ο Bahr το κέρδισε λίγα μέτρα έξω απ' την μεγάλη περιοχή, με τον αρχηγό της ομάδας μας να αναλαμβάνει την εκτέλεση και με άψογο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το παιχνίδι στο πρώτο μισάωρο έχει πάρα πολύ καλό ρυθμό.

27' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο ίδιος ο Κωστανάσιος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και σκόραρε φέρνοντας το ματς στα ίσια.

26' Πέναλτι κερδίζει η ομάδα μας! Ο Κωστανάσιος ανατράπηκε στην μεγάλη περιοχή από τον Ρώσση με τον κ. Κουκούλα να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο ποδοσφαιριστής της Καλλιθέας δέχτηκε μάλιστα την κίτρινη κάρτα για το μαρκάρισμα.

20' Δυνατό σουτ απ' τον Κωστανάσιο η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο αμυντικό και φεύγει κόρνερ. Στην συνέχεια της φάσης, ο Κόλα δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή έπειτα από σέντρα του Σερβιλάκη.

18' ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Μουνιέ εκμεταλλεύεται λάθος γύρισμα του Κόλα στην περιοχή και με πλασέ ανοίγει το σκορ.

10' Ατομική ενέργεια απ' τον Κοκκίνη, η μπάλα μέσα από κόντρες βρέθηκε στον Βουτσά όπου σούταρε δυνατά με τους αντίπαλους αμυντικούς να απομακρύνουν.

Η ομάδα μας έχει ξεκινήσει δυναμικά την αναμέτρηση και πιέζει διαρκώς τον αντίπαλο.