Η ομάδα μας με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφερε να περάσει νικηφόρα από το γήπεδο της Καισαριανής επικρατώντας με 1-2 της Κηφησιάς. Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με τον Conraad στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκαν την ισοφάριση στην επανάληψη και διατηρώντας την ψυχραιμία τους και τον έλεγχο του παιχνιδιού κατάφεραν να εκμεταλλευτούν μια σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα και να φτάσουν στην επικράτηση κατακτώντας τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Τέλος αγώνα. Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

90’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Αδράνεια στην άμυνα της Κηφισιάς, ο Ντουμάνης έσπασε την μπάλα με τον αντίπαλο αμυντικό στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα να την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του.

86’ Κεφαλιά του Γκότοβου μέσα απ’ την μικρή περιοχή έπειτα από στημένη μπάλα ο Τσέλιος κάνει μια φοβερή επέμβαση απομακρύνοντας ενστικτωδώς την μπάλα.

76’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Hossam βγαίνει απ’ το ματς και μπαίνει ο Κοκκίνης και στην θέση του Μπουτσάκη μπαίνει ο Πατρινός.

70’ ΓΚΟΛ για την Κηφισιά. Ο Καραγκούνης έκανε την κίνηση απ’ τα αριστερά, έκανε το σουτ με την μπάλα να κάνει γκελ, και μέσα από κοντρες να αιφνιδιάζει τον Τσέλιο και να καταλήγει στα δίχτυα.

68’ Αλλαγή για την Κηφισιά με τον Οικονομίδη να βγαίνει και τον Αγγελόπουλο να μπαίνει.

61’ Κίτρινη κάρτα στον Γκότοβο.

60’ Αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Παπασάββα να βγαίνει και να μπαίνει στο ματς ο Γιαννιτσάνης.

56’ Ωραία κίνηση απ’ τον Hossam στην περιοχή, έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει πάνω απ’ την εστία.

54’ Σουτ απ’ τον Οικονομίδη στην αγκαλιά του Τσέλιου.

51’ Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Κόλα μπαίνει στο ματς αντί του Kwateng.

48’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σαρρή. Η ομάδα μας μένει με δέκα παίκτες. Έντονες διαμαρτυρίες απ’ τον πάγκο της ομάδας μας για το καταλογισμό της κόκκινης κάρτας.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Αλλαγή και για την Κηφισιά με τον Tetteh να αποχωρεί και να δίνει τη θέση του στον Καραγκούνη.

Με μια αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο μέρος η ομάδα μας. Ο Κωστανάσιος θα μπει στην θέση του σκόρερ Conraad.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45’ Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

44’ Ο Σερβιλάκης εκτελεί κόρνερ με την μπάλα να απομακρύνεται αρχικά από αντιπάλους. Εν συνεχεία ο Μπουτσάκης πήρε το ριμπάουντ και με δυνατό σουτ απ’ τα δεξιά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

39’ Ωραία κίνηση από τον Kwateng από αριστερά σπάει την μπάλα στον Hossam ο οποιος για ελάχιστο δεν βρίσκει την πορεία της ώστε να την σπρώξει στα δίχτυα.

37’ Ο Μπουτσάκης δείχνει επιμονή προσπερνώντας μαρκαρίσματα μπαίνει στην περιοχή από πλαγιά θέση και πέφτοντας σουτάρει με τον Μιχελή να αποκρούει δύσκολα.

31’ Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Μπουρσέλης ένιωσε ενοχλήσεις στο γόνατο μετά από χτύπημα σε φάση.  Τον αντικατέστησε ο Hossam.

30’ Ο Ντουμάνης αλλάζει ωραία το παιχνίδι μετά από κλέψιμο, ο Σερβιλάκης κάνει κατευθείαν το σουτ έξω απ’ την περιοχή με την μπάλα να φεύγει αουτ.

18’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Σερβιλάκης μπήκε απ’ τα αριστερά στην περιοχή μοίρασε στον Conraad όπου με πλασέ σε κενή εστία, ξεχασμένος απ’ τους αντιπάλους άνοιξε το σκορ!

15’ Ο Οικονομίδης μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή απ’ τα δεξιά έδωσε στον Tetteh το σουτ του οποίου έφυγε αουτ.

9’ Ο Ντουμάνης μοιράζει ωραία στον Βουτσά, με τον τελευταίο από πολλά μέτρα απόσταση να δοκιμάζει το σουτ το οποίο πήρε πορεία προς τα δίχτυα και τον αντίπαλο γκολκιπερ ωστόσο να μπλοκάρει.

7’ Κατέβασμα της μπάλας απ’ τον Παπασάββα στην περιοχή και γυριστό σουτ στην αγκαλιά του Τσέλιου.

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.